בוגרים יקרים,

למרות אתגרי התקופה ומגפת הקורונה שליוותה את לימודיכם בשנה האחרונה, שנת תשפ"א הייתה שנת לימודים מלאה שבה בית הספר המשיך בהפקות ואף קיים אירועי הקרנה בסינמטק ירושלים ובבית פיילי במזרח העיר.
צוות בית הספר ומוריו, בהובלתה של דנה בלנקשטיין-כהן, פעל ביצירתיות גדולה כדי להביא אתכם לקו הגמר.
לכן אין זה מפתיע ששוב בית הספר ע"ש סם שפיגל נבחר לאחד מבתי הספר לקולנוע הטובים בעולם, זו השנה החמישית ברציפות. גם בשנה מאתגרת זו, בוגרי בית הספר זכו בפרסים בפסטיבלים בארץ ובעולם, ובכלל זה בפסטיבל הקולנוע ירושלים שננעל לאחרונה.
הקרן לירושלים, הפועלת לטובת החינוך והתרבות בעיר למעלה מ- 50 שנה, הייתה שותפה משמעותית בהקמתו של בית הספר מכספי עזבונו של המפיק ההוליוודי הידוע סם שפיגל. זה היה חזונם של טדי קולק ורות חשין, שהתעקשו להביא את לימודי הקולנוע והטלוויזיה לירושלים, והיום זהו אחד מהפרויקטים המסבים לנו גאווה גדולה.
תרבות יוצרת בעיר היא משימה מרכזית עבורנו. אנו רואים בכם את דור העתיד של העיר ומקווים כי תמשיכו ליצור ולהתפתח בירושלים ושהעיר המיוחדת והמגוונת הזו תמשיך להוות מקור השראה עבורכם. קמפוס האמנויות החדש במרכז העיר ירושלים, פרויקט שאנו שותפים לו עם עיריית ירושלים ופדרציית ניו-יורק, נמצא בתנופת בנייה וצפוי להפוך למשכן הקבע של בית הספר ולאפשר לו לגדול ולהרחיב את פעילותו. אני בטוח שתבואו לבקר בו.
אני מאחל לכם שתצטרפו לרשימה המתארכת של בוגרי סם שפיגל המשולבים בכל ענפי תעשיית הקולנוע בארץ ובעולם ותוכלו להיות, כפי שמחנך בית הספר, המובילים בתחומכם.
ברכות לרגל סיום לימודיכם ואיחולי הצלחה,

שי דורון
נשיא הקרן לירושלים
צביקה קרצנר (צילום מולי נעים)

נשיא הקרן לירושלים

שי דורון