אודות ועד מנהל הנהלה סגל אודות המפיק סם שפיגל עמיתי כבוד שקיפות מניפסט
מסלולי לימוד
גלריית הבוגרים לינקים שימושיים
אתר ההרשמה
למה סם שפיגל?
רשימת המרצים
פרסים ורטרוספקטיבות
החממה הבינלאומית
סדנאות אמן
אירועים ויוזמות
מערכת מידע לסטודנט מערכת מידע למרצה אתר האינפורמציה inside ספריית ביה"ס ארכיון ביה"ס קישור מערכת משובים המעבדה לאתיקה
test test
EN
<< צפו ברשימת הידיעות המלאה
ההרשמה למועד ב' נפתחה. היום הפתוח הבא יתקיים ב 25.3.21
סופיה לורן קיבלה תואר עמיתת כבוד של ביה"ס בערב הגמר ששודר און ליין מבנייני האומה בירושלים
כואבים את לכתו של אחד מגדולי התסריטאים של אירופה, ז'אן קלוד קארייר ז"ל
שיתוף פעולה קולנועי ראשון בין ישראל לאיחוד האמירויות - הקרנה אונליין 28.1.21
 

מסלולי לימוד

   << לידיעון כולל תוכנית הלימודים        << שנים ג – ד        << שנה ב        << שנה א    
שנים ג'-ד'  הפקה יוזמת

בשנה השלישית, מערכת הלימודים מורכבת מסדנאות מעשיות בתחומי הליבה של ההפקה ומשיעורים עיוניים עם המסלול המלא. שנת הלימודים מחולקת לשני סמסטרים, עם חופשת ביניים בת ארבעה שבועות. אורכו של הסמסטר הראשון 13 שבועות לימוד. בסמסטר א' נפרשים השיעורים על פני שלושה ימים בשבוע (ימים א', ב', ג'), ובסמסטר ב' על פני יומיים (ימים א', ד').

סדנאות המגמה חושפות את התלמידים לאופני הפעולה של הפקה יוזמת לסוגיה, בישראל ובעולם. לצד מערכת השיעורים כולל המסלול חונכויות אישיות לליווי פרויקט הגמר; הלימוד הממוקד מאפשר לתלמידים לפתח את פרויקט הגמר ולהעמיד אותו לדיאלוג בפני ועדות בית הספר, ולצאת לשלב הפקה.

 

לימודי השנה הרביעית מתמקדים בהפקת הגמר, בליווי חונכים מקצועיים.

 


הפקת הגמר – עקרונות מנחים
החל מסוף שנה ב' מגישים התלמידים הצעות מתקדמות לפרויקט גמר בתחום ההפקה היוזמת, המיועד להפקה מלאה או לפיתוח: סרט עלילתי קצר, דרמה של 50 דקות, סרט עלילתי באורך מלא, סדרת טלוויזיה, סרט תיעודי, סדרה תיעודית, סרט תיעודי באורך מלא, פורמט טלוויזיוני, תוכנית בידור, תוכן וידיאו לאינטרנט או מיזם תרבותי בתחומי הקולנוע והטלוויזיה, או בענפים המשיקים להם. פרויקט הגמר מבוצע בחלק השני של שנת הלימודים השלישית ובשנה הרביעית. בית הספר מעודד הגשת פרויקט גמר שבו המפיק הוא גם התסריטאי ו/או עורך התוכן. הפקת סרט גמר קצר לתלמידי המסלול המלא היא חובה לכל תלמידי המגמה, אך אינה באה במקום פרויקט הגמר של התלמיד. בית הספר אינו מאפשר לתלמידי המגמה למלא את תפקיד הבמאי בהפקת הגמר. על כל תלמיד במגמה לפתח פרויקט גמר עצמאי כמפיק. תלמיד השואף לביים סרט יוכל לעשות זאת רק לאחר שמימש את הפרויקט שלו כמפיק-יזם.

 

 

מסלולי הפקה לפרויקט הגמר וזכויות יוצרים

סרטים בודדים: סרטים העומדים כיצירה בודדת והופקו באופן מלא בבית הספר, בתמיכת בית הספר ובליווי מוריו וחונכיו (כמו במסלול המלא). במקרה זה, בית הספר יחזיק בזכויות היוצרים של הפרויקט.

 

הפקה של פיילוטים לתוכניות וסדרות טלוויזיה: בהפקה של פיילוטים לתוכניות טלוויזיה כפרויקט גמר יועברו רוב הזכויות לתלמידים עם תום לימודיהם.

 

מסלול פיתוח בבית הספר ומימוש בתעשייה: במסלול זה זכויות היוצרים של ההפקה שייכות ברובן לבית הספר במהלך תקופת הלימודים, אך עוברות במלואן לתלמיד עם תום הלימודים. המימון ייקבע על פי צורכי הפרויקט.

 

 

שלבי הגשה
א. הגשת תקציר
הפרויקט והצהרה על כוונות המגיש, כולל פירוט על החידוש או המקוריות שבפרויקט והערכת ההיתכנות של ההפקה.
ב. הצגת הפרויקט בפני ועדה הכוללת מומחים מתחומי ההפקה, עריכת התוכן והיזמות התרבותית, לצד הנהלת בית הספר. הדיון יהיה פתוח בפני כל תלמידי המגמה. פרויקט שקיבל אישור יופנה להרחבה והעמקה של התוכנית ההפקתית. הוועדה תגדיר לו לוח זמנים, יעדים ותוצרים נדרשים.
ג. הגשת תיק הפקה הכולל סינופסיס מפורט, תוכנית עבודה עם לוח זמנים לקידום הפרויקט, נתונים כלכליים (תקציב, פריסה תזרימית, אסטרטגיית גיוס מימון), הצעה לתסריטאי/ת ו/או במאי/ת ותוכנית עסקית. התיק יוגש לבחינת ועדה שתתייחס למקוריותו, לאיכותו, לסבירות הפקתו וללוח הזמנים שלו.


בית הספר יתמוך בפיתוח הפרויקטים באמצעות חונכויות של מיטב אנשי המקצוע בתחום ובאמצעות יצירת קשרים עם גורמים מממנים. גיוס המימון עצמו ייעשה על ידי התלמיד. בית הספר מעמיד לרשות כל פרויקט גמר שיאושר מלגת מימון ומענק.


צור קשר   I  מבוגרינו   I  VOD   I  אודות ביה"ס   I  דף הבית
החממה הבינלאומית   I  מן התקשורת   I  סדנאות   I  מרצים
לרשימת התומכים המלאה
בניית אתרים