אודות ועד מנהל הנהלה סגל אודות המפיק סם שפיגל עמיתי כבוד שקיפות מניפסט
מסלול מלא מסלול תסריטאות מסלול הפקה יוזמת
גלריית הבוגרים לינקים שימושיים
המסלול המלא מסלול תסריטאות יום פתוח טופס הרשמה מסלול הפקה יוזמת ידיעון בית הספר מלגות ופרסים
למה סם שפיגל?
רשימת המרצים
פרסים ורטרוספקטיבות
החממה הבינלאומית
סדנאות אמן
אירועים ויוזמות
מערכת מידע לסטודנט מערכת מידע למרצה אתר האינפורמציה inside ספריית ביה"ס ארכיון ביה"ס קישור מערכת משובים המעבדה לאתיקה
test test
EN
<< צפו ברשימת הידיעות המלאה
ההרשמה לשנת הלימודים הבאה בעיצומה! יום פתוח מקוון יתקיים ב-26.3
קול קורא: סיפורים מהבידוד - מיזם מיוחד של ביה"ס סם שפיגל וקרן גשר
לא יורדים מהמסך - סמסטר ב' נפתח באמצעות למידה מקוונת
נדחה אירוע המחווה של מוזיאון MoMA בניו יורק לציון 30 שנה
 

הרשמה

 

 


המסלול המלא

 

ב-30 שנותיו, גיבש ביה"ס מתודה של תוכנית לימודים ומערכת הפקות המשתנה ומתעדכנת מדי שנה. מרגע כניסתם לביה"ס ועד סיום לימודיהם, נמצאים התלמידים במערכת עם חוקיות מוגדרת ומתקדמים ברמה האישית והקבוצתית מסמסטר לסמסטר. ביה"ס מכשיר את תלמידי המסלול המלא בכל מקצועות העשייה הקולנועית והטלוויזיונית בטור מדורג של משימות אמנותיות ומקצועיות, תוך ביקורת והנחייה של מורים וחונכים מהשורה
הראשונה.

 

במרכז העשייה בביה"ס עומד הסרט הקצר כז'אנר. בחירה זאת מאפשרת להגדיר עשייה קולנועית בזמן ובחלל ולתת זמן צילום ראוי וגיבוי כלכלי נאות לפרויקטים רבים. לצד התרגילים שלהם, כבר בשנה א', נוטלים התלמידים חלק בהפקות של תלמידים מכל השנים ומכל מגמות הלימוד. בעבודה זו רוכשים התלמידים ידע מקצועי וצוברים ניסיון ומיומנות במגוון המקצועות של הקולנוע והטלוויזיה. פירוט נרחב של הקורסים, התרגילים והמטלות בכל שנה מובא בידיעון ביה"ס.

 

 

מסלול תסריטאות

 

מגמת תסריטאות בבית הספר נפתחה באוקטובר 1999 , בתמיכה של קרן ברכה, טלעד וקרן סם שפיגל, במטרה להכשיר כותבים איכותיים ומקצועיים שיובילו את היצירה התסריטאית לקולנוע ולטלוויזיה. המגמה מציעה תוכנית לימודים דו־שנתית גדושה ומגוונת, בהנחיית טובי המורים, ופועלת לקידום מעמדו של התסריטאי כשותף חיוני ומרכזי ליצירה קולנועית וטלוויזיונית מקורית.

 

 

במהלך הלימודים, נערכות ועדות תסריט פתוחות בהשתתפות יוצרים מרכזיים המקיימים דיון מקצועי בתסריטי התלמידים. כמו כן, מתקיימות סדנאות אמן בינלאומיות החושפות את הסטודנטים לתעשיית הקולנוע והטלוויזיה העולמית. לקראת סיום הלימודים, מתקיים אירוע חשיפה לתעשייה שבו מציגים התלמידים את מיטב עבודותיהם בפני קהל של במאים, מפיקים, מנהלי תוכן בערוצים השונים ומנהלי קרנות קולנוע.


 

 

 

מסלול הפקה יוזמת

 

מגמת הפקה יוזמת הוקמה בשנת 2004, בתמיכתם של קרן ברכה, טלעד, וקרן סם שפיגל. פעילותה של המגמה יחד עם המסלול המלא ועם מגמת תסריטאות משלימה את הכשרת המשולש מפיק-תסריטאי-במאי שחולל כמה מהמהפכות האיכותיות המרכזיות בהיסטוריה של הקולנוע והטלוויזיה. המגמה להפקה יוזמת של ביה"ס היא היחידה בישראל ופועלת להכשרת מפיקים בעלי חשיבה אסטרטגית רחבה וערכית, בעלי תעוזה יצירתית, עם יכולת מנהיגות להובלת עשייה בתחומי המדיה.

 

מערכת הלימודים וההפקות של המגמה והקשריה הבינלאומיים שואפים להוביל את בוגריה לתפקידי מפתח שבונים ומעצבים תרבות: כמפיקים, כעורכי תוכן, כמנהלי ערוצי טלוויזיה, כמנהלי קרנות, כמנהלי פסטיבלים, כמנהלי בתי ספר, כמפיצים ועוד. כדי להקנות למפיקים השכלה רחבה הכרחית למפיק יזם, לימודי המגמה משולבים עם תוכנית המסלול המלא שכוללת לימודים עיוניים ומעשיים בקולנוע ובטלוויזיה, ובצדם שיעורים בתחומי תרבות אחרים.

צור קשר   I  מבוגרינו   I  VOD   I  אודות ביה"ס   I  דף הבית
החממה הבינלאומית   I  מן התקשורת   I  סדנאות   I  מרצים
לרשימת התומכים המלאה
בניית אתרים