אודות ועד מנהל הנהלה סגל אודות המפיק סם שפיגל עמיתי כבוד שקיפות מניפסט
מסלולי לימוד
גלריית הבוגרים לינקים שימושיים
אתר ההרשמה
למה סם שפיגל?
רשימת המרצים
פרסים ורטרוספקטיבות
החממה הבינלאומית
סדנאות אמן
אירועים ויוזמות
מערכת מידע לסטודנט מערכת מידע למרצה אתר האינפורמציה inside ספריית ביה"ס ארכיון ביה"ס קישור מערכת משובים המעבדה לאתיקה
test test
EN
<< צפו ברשימת הידיעות המלאה
ההרשמה למועד ב' נפתחה. היום הפתוח הבא יתקיים ב 3.6.21
ברכות לבוגרי ביהס על זכייתם בפרסי האקדמיה לטלוויזיה 2020
פיץ' חפץ -ערב מרתק עם תלמידי שנה א' במסלול תסריטאות: שיתופי פעולה יצירתיים מתחילים כבר בשנה א׳
סופיה לורן קיבלה תואר עמיתת כבוד של ביה"ס בערב הגמר ששודר און ליין מבנייני האומה בירושלים
 

סדנאות אמן

ז'אן קלוד קארייר

ז'אן קלוד קארייר, בכיר התסריטאים של אירופה, הגיע לישראל כאורח בית הספר לסדנת אמן בתסריטאות לתלמידי ביה"ס, בין ה- 9-11 בינואר. קארייר הגיע במסגרת סידרת "המאייסטרים הגדולים" במסגרתה מפגיש בית הספר את תלמידיו עם אישים מרכזיים בצמתי תעשיית הקולנוע הבינלאומית, ובהם: דייוויד לינץ', וים ונדרס ותיאו אנגלופולוס.

קארייר הגיע לישראל בתמיכת המכון הצרפתי – ת"א וכאורח אישי של שגריר צרפת בישראל, מר כריסטוף ביגו.

קארייר כתב כ- 110 סרטי עלילה וסדרות טלוויזיה משנות ה- 60 ועד היום. הוא עבד רבות ומזוהה עם גדול במאי צרפת לואיס בוניואל על "יומנה של חדרנית" Diary of aChambermaid (1964), "יפיפיית היום" Belle de Jour (1967), "שביל החלב" TheMilky Way (1969), "סוד הקסם הבורגני" The Discreet Charm of the Bourgeoisie (1972, פרס האוסקר לסרט הזר), "פנטום החירות" The Phantom of Liberty (1974), "תשוקה אפלה" That Obscure Object of Desire (1977).

ייחודו של קארייר, הוא הצלחתו רבת השנים בכתיבת סרטי עלילה אמנותיים עבור הבמאים המובילים של אירופה, לצד יכולתו לכתוב אחדים מלהיטי הקופה הגדולים של הקולנוע הצרפתי.

מסרטיו המרכזיים: "בורסלינו" Borsalino (1970, ז'אק דריי), "התפשטות" Taking Off(1971, מילוש פורמן), "תוף הפח" The Tin Drum (1979, וולקר שלנדורף), "שובו של מרטין גר" The Return of Martin Guerre(1982, דניאל ויניי), "הקלות הבלתי נסבלת של הקיום" The Unbearable Lightness of Being(1988, פיליפ קאופמן), עפ"י הרומן של קונדרה), "פסיון" Passion(1982, גודאר), "דנטון" Danton(1983, אנדז'יי ויידה), "ולמונט"Valmont(1989, מילוש פורמן), "סירנו דה ברז'רק" Cyrano de Bergerac(1990, ז'אן פול ראפנו) ורבים אחרים.

בסרטיו כיכבו גדולי שחקני הקולנוע של צרפת: ז'אן מורו, בריזי'ט ברדו, קתרין דנב, ג'ראר דפרדייה, אלן דילון, ז'אן פול בלמונדו ועוד רבים.

קארייר שימש כנשיא ביה"ס הלאומי של צרפת FEMIS. ספרו "שפת הסתרים של הקולנוע" יצא בעברית ב-1996 (הוצאת עם עובד).

ביקורו של ז'אן קלוד קארייר התקיים בשיתוף המכון הצרפתי בתל אביב ובמסגרתו תתקיים הקרנה חגיגית בנוכחותו, לסרטו של בוניואל "תשוקה אפלה" That Obscure Object of Desire בסינמטק ירושלים, ב- 9.1.2012.

צור קשר   I  מבוגרינו   I  VOD   I  אודות ביה"ס   I  דף הבית
החממה הבינלאומית   I  מן התקשורת   I  סדנאות   I  מרצים
לרשימת התומכים המלאה
בניית אתרים