אודות ועד מנהל הנהלה סגל אודות המפיק סם שפיגל עמיתי כבוד שקיפות מניפסט
מסלולי לימוד
גלריית הבוגרים לינקים שימושיים
אתר ההרשמה
למה סם שפיגל?
רשימת המרצים
פרסים ורטרוספקטיבות
החממה הבינלאומית
סדנאות אמן
אירועים ויוזמות
מערכת מידע לסטודנט מערכת מידע למרצה אתר האינפורמציה inside ספריית ביה"ס ארכיון ביה"ס קישור מערכת משובים המעבדה לאתיקה
test test
EN
<< צפו ברשימת הידיעות המלאה
ההרשמה למועד ב' נפתחה. היום הפתוח הבא יתקיים ב 3.6.21
ברכות לבוגרי ביהס על זכייתם בפרסי האקדמיה לטלוויזיה 2020
פיץ' חפץ -ערב מרתק עם תלמידי שנה א' במסלול תסריטאות: שיתופי פעולה יצירתיים מתחילים כבר בשנה א׳
סופיה לורן קיבלה תואר עמיתת כבוד של ביה"ס בערב הגמר ששודר און ליין מבנייני האומה בירושלים
 

מסלולי לימוד

   << לידיעון כולל תוכנית הלימודים        << שנים ד - ה        << שנה ג        << שנה ב        << שנה א    
שנים ד'-ה' - מסלול מלא

לאחר סיום והקרנת סרטי הביכורים של שנה ב' ו-ג' נערכת הכיתה לתהליך הכתיבה של תסריטי הגמר, ובהמשך גם לשלבי קדם-ההפקה ולצילומים. במרכז סמסטר א' עומדת כתיבת תסריטי סרט הגמר מזוויות מעשירות: מנטורינג של מנהל בית הספר, חונכות לסיפור, חונכות תסריט שבועית, סיעור מוחות תסריטאי בוועדות בית הספר, מרתונים של סרטים קצרים, ועוד. בסוף הסמסטר, שמונה מתלמידי הכיתה נבחרים לעבוד על תסריטיהם במסגרת ה"חמאם" - חמישה ימים של חונכות אישית מרוכזת עם לינה בקיבוץ מרוחק. כמו כן מתקיימות סדנאות אמן בהפקה, בהדרכת שחקנים, בצילום תיעודי ובעריכה, לקראת הפקת סרטי הגמר.

 

 

הפקות הגמר
בית הספר נוקט גמישות ומאפשר הפקות גמר קצרות ממגוון סוגות: סרטים עלילתיים, סרטים תיעודיים, הכלאה בין ז'אנרים, סרטים נסיוניים, פיילוט לסדרת טלוויזיה (עם תלמידי מגמת הפקה יוזמת), וידיאו-קליפים ועוד. במרכז הפקות הגמר עומדים סרטי עלילה באורך 15 דקות וסרטים תיעודיים באורך עד 30 דקות. 

 

סרטי הגמר העלילתיים של בית הספר מצולמים במצלמות Red One ועדשות 35 מ"מ במשך חמישה ימים (ועוד יום השלמות) ברחבי הארץ. לחמישה מתוך סרטי הגמר המצטלמים בירושלים מעניק המיזם לקולנוע ולטלוויזיה בירושלים מלגת הפקה בסך 15 אלף שקל (כ"א). לצד ציוד הצילום המתקדם ביותר מעמיד בית הספר ציוד תאורה וגריפ בהיקף תעשייתי, מערכות עריכה מתקדמות עם תוכנת Avid ומערכות עריכת סאונד עם תוכנת Protools.

סרטי הגמר התיעודיים של בית הספר מצולמים ברחבי הארץ באמצעות מצלמת FS7 בפרק זמן של עד עשרה ימים. הפקות בז'אנרים אחרים מתוקצבות ומצוידות בהתאם לסוג הפרויקט ולהיקפו.

 


בחירת ההפקות
הפקות הגמר נבחרות במסגרת דיוני הוועדה הפתוחה של בית הספר, הכוללת נציג של הנהלת בית הספר ושני מורים או אנשי תעשייה. לתלמידים ניתנים שבעה מועדי הגשה, ליווי של חונכים וסדנה יומיומית במדבר יהודה, וזאת כדי לאפשר להם לשפר את הצעותיהם ממועד למועד, או להחליף תסריט. בדרך כלל מצולמות כעשר הפקות גמר, בכפוף למספר תלמידי הכיתה באותה העת ולרמת התסריטים. ההפקות ה"רשמיות" של בית הספר מקבלות בשלב ההפקה גיבוי מלא מבית הספר.

 

 

הפקות עצמאיות בתמיכת בית הספר
משנת הלימודים 2014/15 מאפשר בית הספר לתלמידיו לצלם פרויקטים שלא אושרו במסגרת דיוני הוועדה מיד לאחר גמר הלימודים, תוך שימוש בציוד בית הספר, בסיוע מלגת הפקה ובליווי חונכי בימוי והפקה. זכויות הסרטים נשארות בידי התלמידים.

 


תמיכת בית הספר בהפקות הגמר
בית הספר מלווה את תהליך הפקות הגמר במשך שנה וחצי (מאמצע שנה ד' ובמהלך שנה ה') ומשקיע זמן ומשאבים ניכרים (למעלה מ-110 אלף שקל בכל פרויקט גמר) בכל אחת מהתחנות היוצרות את "מקל השליחים" של הפקת סרט: פיתוח התסריטים, קדם-הפקה, הפקות, פוסט-פרודקשן (כולל צילומי השלמות ופסקול), חשיפת הסרטים בערבי הגמר של בית הספר בירושלים ובתל-אביב ושיווק הסרטים בארץ ובחו"ל.

 

 

חונכי בית הספר
הפקות הגמר של בית הספר מלוות על ידי כעשרים מחונכי בית הספר, בעלי תפקידים מהשורה הראשונה של התעשייה על מגוון תחומיה: תסריטאות, בימוי, הפקה, צילום, תאורה, הקלטה, עריכה ומוזיקה. החונכים מלווים כל פרויקט משלביו הראשונים ועד למימושו הסופי.

בחירת חונך הבימוי נעשית בשיתוף התלמיד.

 

חונכי סרטי בית הספר ב 2015-2016:


תסריט: אופיר טושה-גפלה, אלעד קידן, נעם קפלן, תום שובל.
בימוי תיעודי: דוד אופק, רענן אלכסנדרוביץ', ראובן ברודסקי.
בימוי עלילתי: הגר בן-אשר, אסף ברנשטיין, טל גרניט, שמי זרחין, אבי כהן, סיגלית ליפשיץ, שרון מימון, נעם קפלן, נדב לפיד, ניר ברגמן, ערן קולירין.
ליהוק: אורית אזולאי.
צילום: גיורא ביח, זיו ברקוביץ, שי גולדמן, נדב הקסלמן, אמנון זלאייט, אבי קורן.
תאורה: גלי רשף.
עריכה: ז'ואל אלכסיס, טובה אשר, אילה בנגד, עינת גלזר-זרחין, אריק להב-ליבוביץ', רון עומר.
עוזר במאי והפקה: דנה בלנקשטיין, אורית זמיר, איתן מנצורי, שיר שושני.
עיצוב פסקול: ישי אדר.
עיצוב סט: אריאל גלזר, ערד שאוואת.
הקלטת שטח: חזי דווידיאן, שרון לוזון.

 

מלגות הפקה, גיבוי פוסט פרודקשן, שיווק
נוסף לגיבוי של צורכי ההפקות עד שלבי העריכה המתקדמים באמצעות ציוד, חונכים וליווי של אנשי צוות בית ספרי - נושא סאונד, בית הספר בעלויות של און-ליין תמונה ב-K4, מיקס גרפיקה, כותרות, תרגום ועותקים של סרטי הגמר. התלמיד נושא, עקרונית, בכל העלויות הקשורות בציוד משלים, בניוד ההפקה, באתרי הצילום, בכלכלה, באביזרים ובתלבושות, במוזיקה ובזכויות על מוזיקה, ובכל חריגה ממסגרת תקצוב בית הספר. בית הספר מעניק מלגת הפקה ישירה בסך 5,000 שקל לכל הפקה. מלגה זו מקזזת חלק מעלויות ההפקה החלות על התלמיד.

 


מלגות מיזם הקולנוע והטלוויזיה-ירושלים
ביוזמת בית הספר מעניק מיזם הקולנוע והטלוויזיה ירושלים חמש מלגות בסך 15 אלף שקל (כ"א) לסרטי גמר המצולמים בירושלים.


השלמת מימון - הגשה לקרנות חיצוניות
התסריטים המאושרים להפקה מוגשים לצורך תמיכה משלימה גם לקרנות חיצוניות נוספות, ובהן קרן גלפנד לסרטים קצרים, קרן יהושע רבינוביץ' תל-אביב, קרן גשר לקולנוע רב-תרבותי, קרן סנונית של הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו, הקרן החדשה לקולנוע ולטלוויזיה ועוד. הרמה התסריטאית הגבוהה של סרטי הגמר, סיועם של החונכים והמתודה של בית הספר יוצרים מצב מבורך שבו מדי שנה רוב סרטי הגמר זוכים בכמה מלגות חיצוניות ובפרסים בישראל ובעולם -יותר מכל בית ספר אחר בארץ. פרסי בית הספר ופרסי התורמים המוענקים בערב הגמר מספקים תמיכה רטרואקטיבית רבת-חשיבות עבור רוב הסרטים.

 

ליאור אשכנזי, משה איבגי וגילה אלמגור

'סלפי' בהקרנת סרטי הגמר, סינמטק תל אביב, נובמבר 2015

 

 

הסדרי הסעדה
החל מנובמבר 2015 מזרימה מאפיית אנג'ל בירושלים לחמים, מאפים ועוגות לכל הפקת גמר, לפי מכפלת אנשי הצוות והשחקנים ובמשך שישה ימי הפקה.

 

 

ערבי הגמר של בית הספר

מדי שנה מקיים בית הספר סדרה של ערבי גמר חגיגיים למחזור המסיים. לערבים אלה, המתקיימים בירושלים ובתל-אביב, מוזמנים חברי קהילת בית הספר ואנשי תעשייה מרכזיים, הצופים בעבודות הבוגרים.

 

 

הפצה בישראל ובעולם
לאחר ערבי הגמר, מחלקת קשרי החוץ של בית הספר שולחת כל אחד מסרטי הגמר (לאחר תרגום) לכל התחרויות הקיימות בישראל ולעשרות פסטיבלים ברחבי העולם. לזכות התלמיד שמילא תפקיד מרכזי בסרט עומדת מלגת נסיעה צנועה לחו"ל במקרה שסרטו מתקבל לפסטיבל בינלאומי.

צור קשר   I  מבוגרינו   I  VOD   I  אודות ביה"ס   I  דף הבית
החממה הבינלאומית   I  מן התקשורת   I  סדנאות   I  מרצים
לרשימת התומכים המלאה
בניית אתרים