אודות ועד מנהל הנהלה סגל אודות המפיק סם שפיגל עמיתי כבוד שקיפות מניפסט
מסלולי לימוד
גלריית הבוגרים לינקים שימושיים
אתר ההרשמה
למה סם שפיגל?
רשימת המרצים
פרסים ורטרוספקטיבות
החממה הבינלאומית
סדנאות אמן
אירועים ויוזמות
מערכת מידע לסטודנט מערכת מידע למרצה אתר האינפורמציה inside ספריית ביה"ס ארכיון ביה"ס קישור מערכת משובים המעבדה לאתיקה
test test
EN
<< צפו ברשימת הידיעות המלאה
ההרשמה למועד ב' נפתחה. היום הפתוח הבא יתקיים ב 3.6.21
ברכות לבוגרי ביהס על זכייתם בפרסי האקדמיה לטלוויזיה 2020
פיץ' חפץ -ערב מרתק עם תלמידי שנה א' במסלול תסריטאות: שיתופי פעולה יצירתיים מתחילים כבר בשנה א׳
סופיה לורן קיבלה תואר עמיתת כבוד של ביה"ס בערב הגמר ששודר און ליין מבנייני האומה בירושלים
 

מסלולי לימוד

   << לידיעון כולל תוכנית הלימודים        << שנים ד - ה        << שנה ג        << שנה ב        << שנה א    
שנה ב' - מסלול מלא

בשנה ב' יוצאת הכיתה לצילום של כ-15 סרטי ביכורים עלילתיים ותיעודיים תחת הכותרת לוקיישן/מקום, שיצולמו במהלך הסמסטר וייערכו במהלך חודשי הקיץ האינטנסיביים. שנת הלימודים מחולקת לשני סמסטרים, עם חופשת ביניים בת ארבעה שבועות. השבועיים הפותחים כל סמסטר מוקדשים למרתונים של סרטים והרצאות וסדנאות אמן המיועדות לכל תלמידי בית הספר. בשבוע השלישי מתחילים לימודי המערכת הסמסטריאליים. בשנה השנייה מורכבת מערכת הלימודים משיעורים עיוניים, מסדנאות מעשיות ומלימודי התמחות אינטנסיביים. בסמסטר א' מתפרשים הלימודים על פני ארבעה ימים בשבוע (א'-ד'), ובסמסטר ב' על פני שלושה ימים (ב'-ד').

 

 

סמסטר א' וחופשת סמסטר
במרכז מערכת הלימודים עומדות סדנאות הבימוי: סדנת המיזנסצנה, סדנת הלוקיישן העלילתית, סדנת התחקיר והתסריט לסרט תיעודי קצר - המקום. בתחום העלילתי, בסדנת מיזנסצנה מתרגלים התלמידים בימוי מיזנסצנה בשטח על פי תסריטים נתונים. הם מרחיבים את העולם שבין הבמאי לשחקן באמצעות סדנת ליהוק, סדנת הדרכת שחקנים וסדנת מבוא לסרטי לוקיישן. במקביל מתקדמים התלמידים בכתיבת תסריטי הלוקיישן שעליהם עבדו בסמסטר ב' בשנה הקודמת. המשימה היא כתיבת תסריט בהשראת אתר צילום חוץ-יום באזור ירושלים, המשמש ציר לסיפור.
מהשבועות הראשונים של סמסטר א', תוך עבודה סדנאית, מוגשים התסריטים לוועדת תסריטים פתוחה המתכנסת במהלך הסמסטר לכמה דיונים, עד מתן אישור יציאה לצילומים. במהלך הסמסטר עורכים התלמידים את תרגילי המיזנסצנה עד לסיומם והצגתם מול הכיתה ומול ועדת ההוראה של בית הספר. במקביל נערכת הכיתה להפקת סרטי הלוקיישן הראשונים.
בתחום התיעודי עובדים התלמידים במקביל על תחקיר ותסריט תיעודי תחת הכותרת "מקום" - עבודת ההכנה לסרטי התעודה שיצולמו בסמסטר ב'.

 

 

סמסטר ב'
בסמסטר ב' של השנה השנייה, דרך סדנאות הבימוי העלילתי והתיעודי, עוברים התלמידים מתרגילים לסרטים במודל עשייה נרחב. בסדנת בימוי לוקיישן מפיקים התלמידים שבעה-שמונה סרטים באורך של 10 דקות המצולמים בווידיאו FHD איכותי, עם פוטנציאל הקרנה על המסך הגדול והקטן. הסדנה מתרגלת את כל הכיתה בסבב המקצועי, תוך צמצום בעיות ההפקה למינימום ומיקוד העשייה בתסריט שאושר, בבימוי ובהכנות קדם-צילומים מוגדרות ומוסדרות בכל אגפי עשיית הסרט. הסרטים מופקים בצוות מלא של כ-15 בעלי תפקידים מתוך הכיתה: במאי, מפיק, עוזר במאי, מלהק, צלם, עוזר צלם, תאורן, מנהל אמנותי, מקליט וכיוצא באלו. השחקנים המשתתפים הם שחקנים מקצועיים. הסרטים מצולמים במשך שלושה ימים בחדרי העריכה של במהלך סוף השבוע, ונערכים בתוכנת Avid
בית הספר. בית הספר מעניק לכל אחת מההפקות ציוד מלא וחונכים בכל תחומי העשייה (בימוי, הפקה, ליהוק, צילום,
תאורה, עריכה ופסקול), כמו גם מלגת הפקה ישירה.


במסגרת סדנת סרט תיעודי קצר - המקום, יצולמו שישה עד שמונה סרטים תיעודיים באורך 15 דקות שפותחו בסדנת התחקיר בסמסטר א'.

 

עריכת סרטי שנה ב' וגמר הסרטים
במהלך הקיץ (בחודשים יולי עד אוקטובר) מתמקדים התלמידים בעריכת סרטי הלוקיישן בסיוע חונכי עריכה מהשורה הראשונה. במקביל, ועדת ההוראה של בית הספר עוקבת אחר התקדמות הסרטים בצמתי העריכה השונים. עריכת הסרטים, כולל יציאה להשלמות הכרחיות ודיון ביקורתי בסרטים, היא חלק בלתי נפרד מתוכנית הלימודים וההפקות, ומחייבת את כל תלמידי הכיתה.

 

תהליך הפוסט-פרודקשן של סרטי הלוקיישן וסרטי התעודה נעשה במהלך סמסטר א' של שנה ג', והסרטים מוקרנים 
בערב סרטי הביכורים של המחזור לזכר גלית רוזן, שנערך בסינמטק ירושלים בסוף שנת הלימודים השלישית. הסרטים המצטיינים של השנה (עלילתיים ותיעודיים) נשלחים לתהליכי מיקס והפקת עותק סופי ומייצגים את בית הספר בהקרנות טלוויזיוניות, בתחרויות ובפסטיבלים.

 

 

לימודי התמחות
לצד הלימודים העיוניים, סדנאות הבימוי וסדנאות אחרות המשותפות לכל הכיתה, החל מהשנה השנייה מתחלקים 
התלמידים ללימודי התמחות אינטנסיביים בצילום ובעריכה. כל הסדנאות מתקיימות בקבוצות עבודה קטנות. המתמחים הופכים למאגר הכיתתי של הצלמים והעורכים שיעמיקו לעסוק במקצועות אלה בסדנאות ממוקדות ובמסגרת הפקות בית הספר.

 

 

המסלול המקביל
במקביל למסלול ההפקות המרכזי מתקיים מסלול שבמסגרתו יכולים תלמידים משנים ב', ג' ו-ד' להגיש פרויקטים נקודתיים ומצומצמים ברמה ההפקתית, ללא קריאה ודיון של ועדה. ניתן להגיש פרויקטים בתחומים הבאים: קולנוע נסיוני, וידיאו-קליפים, וידיאו שיר, וידיאו-ארט או כל פרויקט אחר שלו פוטנציאל לקידום התלמיד. התנאים העקרוניים להגשה הם היקף הפקה פשוט ומצומצם ועמידה בכל משימות מערכת הלימודים בלוח הזמנים הכיתתי, ובכלל זה משימות השיעורים וההפקות. הפקות המסלול המקביל נעשות בווידיאו ומקבלות תמיכה בדמות חומרי גלם, ציוד ממחסן בית הספר ומשמרות עריכה. הפקות מצטיינות במסלול זה מייצגות את בית הספר בדומה להפקות המסלול המרכזי.

 

 

צור קשר   I  מבוגרינו   I  VOD   I  אודות ביה"ס   I  דף הבית
החממה הבינלאומית   I  מן התקשורת   I  סדנאות   I  מרצים
לרשימת התומכים המלאה
בניית אתרים