אודות ועד מנהל הנהלה סגל אודות המפיק סם שפיגל עמיתי כבוד שקיפות מניפסט
מסלולי לימוד
גלריית הבוגרים לינקים שימושיים
אתר ההרשמה
למה סם שפיגל?
רשימת המרצים
פרסים ורטרוספקטיבות
החממה הבינלאומית
סדנאות אמן
אירועים ויוזמות
מערכת מידע לסטודנט מערכת מידע למרצה אתר האינפורמציה inside ספריית ביה"ס ארכיון ביה"ס קישור מערכת משובים המעבדה לאתיקה
test test
EN
<< צפו ברשימת הידיעות המלאה
ההרשמה למועד ב' נפתחה. היום הפתוח הבא יתקיים ב 25.3.21
סופיה לורן קיבלה תואר עמיתת כבוד של ביה"ס בערב הגמר ששודר און ליין מבנייני האומה בירושלים
כואבים את לכתו של אחד מגדולי התסריטאים של אירופה, ז'אן קלוד קארייר ז"ל
שיתוף פעולה קולנועי ראשון בין ישראל לאיחוד האמירויות - הקרנה אונליין 28.1.21
 

מסלולי לימוד

   << לידיעון כולל תוכנית הלימודים        << שנים ג – ד        << שנה ב        << שנה א    

משך הלימודים: שלוש שנים וחצי

מגמת ההפקה היוזמת הוקמה בשנת 2004 בתמיכתם של קרן ברכה, טלעד וקרן סם שפיגל. פעילותה של המגמה יחד עם המסלול המלא ועם מגמת תסריטאות משלימה את הכשרת המשולש מפיק-תסריטאי-במאי, שחולל כמה מהמהפכות האיכותיות המרכזיות בהיסטוריה של הקולנוע והטלוויזיה.


מגמת ההפקה היוזמת של בית הספר סם שפיגל היא היחידה מסוגה בישראל, והיא נועדה להכשיר מפיקים בעלי חשיבה אסטרטגית רחבה וערכית, בעלי תעוזה יצירתית ויכולת מנהיגות להובלת עשייה בתחומי המדיה. אנו רואים במפיק את הכוח המניע והיוזם, החוליה הראשונית והחשובה ביותר בשרשרת המזון הקולנועי, האחראי על הסטארט-אפ הנקרא סרט, סדרת טלוויזיה או מיזם בתחומי המדיה. תפקיד המפיק מתבסס על ראייה רחבה, המעמידה את איכותה וטובתה של היצירה מעל לכל דבר אחר.

 

 

דרך העבודה
מערכת הלימודים וההפקות של המגמה והקשריה הבינלאומיים שואפים להוביל את בוגריה לתפקידי מפתח הבונים ומעצבים תרבות: כמפיקים, כעורכי תוכן, כמנהלי ערוצי טלוויזיה, כמנהלי קרנות, כמנהלי פסטיבלים, כמנהלי בתי ספר, כמפיצים ועוד. כדי להקנות למפיקים השכלה רחבה ההכרחית למפיק-יזם, לימודי המגמה משולבים עם תוכנית המסלול המלא, הכוללת לימודים עיוניים ומעשיים בקולנוע ובטלוויזיה ובצדם שיעורים בתחומי תרבות אחרים.


בשנה הראשונה משתתפים התלמידים בסדנאות בימוי, כתיבת תסריטים, צילום ועריכה, ומביימים תרגילים עלילתיים ותיעודיים, כעמיתיהם במסלול המלא. בשנה השנייה מתפצלים הלימודים להקבצים ייעודיים הכוללים שיעורים בנושאי הפקה ו-storytelling, עריכת תסריטים, זיהוי רעיון ראוי לעשייה, בניית תוכנית עסקית, ליהוק, מימון, היבטים משפטיים, שיווק, הפצה ועוד. התלמידים לומדים כיצד לזהות רעיונות מקוריים ולממש אותם מול גורמים מקומיים ובינלאומיים. העבודה נעשית בכל הפורמטים: קולנוע עלילתי, קולנוע תיעודי, טלוויזיה ומדיה חדשה.

 

הפקת הגמר של תלמידי המגמה מושתתת על יזמות סיפורית שנבנית בעבודה משותפת עם תסריטאי ובמאי באחד מהז'אנרים הבאים: סרט עלילתי קצר, דרמה של 50 דקות, סרט עלילתי באורך מלא, סדרה לטלוויזיה, סרט תיעודי, סדרה תיעודית, סרט תיעודי באורך מלא, תוכן וידיאו לאינטרנט, ומיזם תרבותי כלשהו בתחומי הקולנוע והטלוויזיה, או בתחום המשיק להם. התלמיד מקבל גיבוי מחונכי בית הספר, ישראלים וזרים, כדי לממש את הפרויקט בתוך בית הספר או לאחר סיום הלימודים. התלמיד נדרש לקחת אחריות על עשייתו משלב הרעיון ועד הקרנת הפרויקט על המסך הגדול או הקטן. הפקת הגמר פותחת בפני התלמיד אפשרות לנסות ולטעות, להצליח ולהיכשל - וללמוד.


התלמידים פוגשים בבית הספר מורים ואנשי מקצוע מהשורה הראשונה, מישראל ומרחבי העולם. תלמידים נבחרים נשלחים לפסטיבלים, לשווקים ולהשתלמויות בארץ ובעולם.

תוכנית ה- Shadowing
בשנת הלימודים 2011/12 פתח בית הספר מסלול Shadowing משלים לתלמידי המגמה. במסגרת מסלול זה נבחרים כל שנה ארבעה או חמישה תלמידים המתלווים למשך שישה שבועות לאנשי מפתח בתעשיית הקולנוע  הישראלית והבינלאומית, ונחשפים לעשייתם בתחנות שידור, לצד מפיקים ועורכי תוכן.

 

השתתפות תלמידי המגמה בתוכנית ה-Shadowing בשנת הלימודים 2014/15:

 

  • הלל גליקסברג - השתלמה אצל המפיקים חיים ואסתי מקלברג בחברת תותים הפקות.
  • אריאל חנוך – השתלם אצל המפיצים משה ולירון אדרי בחברת יונייטד קינג.
  • אדר יהושע – השתלמה אצל המפיק חיליק מיכאלי בחברת אפיקים מאוחדים.
  • אורי שמאלי – השתלם אצל המפיק דודי זילבר בחברת מטרו הפקות.

 

 

סמינר פסטיבל קאן, 201

בשנת 2014 הוציא בית הספר קבוצה של תלמידים מצטיינים מהמסלול למסע לימודי בן שישה ימים לפסטיבל קאן, המרכז האמנותי והמסחרי של הקולנוע העלילתי הבינלאומי. לאחר סדנת הכנה בבית הספר נסעו תשעה תלמידים ותלמידות נבחרים לפסטיבל ונפגשו עם מקבץ נדיר של מקבלי ההחלטות בכל צמתי הקולנוע העלילתי ובליווי מנחה מקצועי, המפיק הבינלאומי הלגה אלברס מחברת Flying Moon (ברלין). הסמינר בקאן מומן במלואו על ידי מפיקים ישראלים, ידידי בית הספר וקרן הקולנוע הישראלי.
בשנת 2016 תצא משלחת נוספת של 8 תלמידי הפקה מצטיינים.

 


ראש המגמה: אורית זמיר

תלמידי מגמת הפקה יוזמת בפסטיבל קאן 2014

משלחת של תשעה תלמידים מצטיינים ושני בוגרים יצאה לסמינר לימודי של שישה ימים בפסטיבל קאן במימון מלא של קרן הקולנוע הישראלי ושבעה מפיקים ישראלים. במרכז: המנחה הלגה אלברס (גרמניה). משמאל, סער יוגב, ראש המגמה לשעבר

צור קשר   I  מבוגרינו   I  VOD   I  אודות ביה"ס   I  דף הבית
החממה הבינלאומית   I  מן התקשורת   I  סדנאות   I  מרצים
לרשימת התומכים המלאה
בניית אתרים