אודות ועד מנהל הנהלה סגל אודות המפיק סם שפיגל עמיתי כבוד שקיפות מניפסט
מסלולי לימוד
גלריית הבוגרים לינקים שימושיים
אתר ההרשמה
למה סם שפיגל?
רשימת המרצים
פרסים ורטרוספקטיבות
החממה הבינלאומית
סדנאות אמן
אירועים ויוזמות
מערכת מידע לסטודנט מערכת מידע למרצה אתר האינפורמציה inside ספריית ביה"ס ארכיון ביה"ס קישור מערכת משובים המעבדה לאתיקה
test test
EN
<< צפו ברשימת הידיעות המלאה
ההרשמה למועד ב' נפתחה. היום הפתוח הבא יתקיים ב 25.3.21
סופיה לורן קיבלה תואר עמיתת כבוד של ביה"ס בערב הגמר ששודר און ליין מבנייני האומה בירושלים
כואבים את לכתו של אחד מגדולי התסריטאים של אירופה, ז'אן קלוד קארייר ז"ל
שיתוף פעולה קולנועי ראשון בין ישראל לאיחוד האמירויות - הקרנה אונליין 28.1.21
 

מסלולי לימוד

   << לידיעון כולל תוכנית הלימודים        << שנים ד - ה        << שנה ג        << שנה ב        << שנה א    

משך הלימודים: חמש שנים


בית הספר הוא מקום קטן בגודלו הפיזי ובמספר הלומדים בו. החלל הביתי וצוות העובדים המעורב מאפשרים יחס אישי לכל תלמיד. בכל שנה מתקבל מספר מוגבל של מועמדים, ובית הספר משקיע בהם את מירב המשאבים הכלכליים והאנושיים לשם פיתוח יכולותיהם האישיות והמקצועיות. ב-25 שנותיו גיבש בית הספר מתודה של תוכנית לימודים ומערכת הפקות המשתנה ומתעדכנת מדי שנה. מרגע כניסתם לבית הספר ועד סיום לימודיהם נמצאים התלמידים במערכת בעלת חוקיות מוגדרת, והם מתקדמים ברמה האישית והקבוצתית מסמסטר לסמסטר. בית הספר מכשיר את תלמידי המסלול המלא בכל מקצועות העשייה הקולנועית והטלוויזיונית, בטור מדורג של משימות אמנותיות ומקצועיות תוך ביקורת והנחיה של מורים וחונכים מהשורה הראשונה.


בית הספר אינו מתערב בתכני היצירות, אך קובע את מסגרות הזמן וההפקה משלב לשלב, ונותן אפשרויות עשייה נרחבות במסגרת של שוויוניות הפקתית התומכת במגוון הרחב של קולות התלמידים. תנאי היסוד ללימודים במסלול הם רמת אמינות גבוהה ודיווח אמת, פתיחות אינטלקטואלית ורגשית, עמידה במשימות ובלוח זמנים, פיתוח קול אישי וחד-פעמי, תקשורתיות עם קהל יעד, יכולת עבודה בצוות, יכולת לעזור ולקבל עזרה. לאורך כל השנים בבית הספר נדרשים התלמידים לעשות לא רק למען עצמם, אלא גם למען עמיתיהם בכיתה ובבית הספר.


במרכז העשייה בבית הספר עומד הסרט הקצר כז'אנר. בחירה זאת מאפשרת להגדיר עשייה קולנועית בזמן ובחלל ולתת זמן צילום ראוי וגיבוי כלכלי נאות לפרויקטים רבים. לצד התרגילים השונים, כבר בשנה א' נוטלים התלמידים חלק בהפקות של תלמידים מכל השנים ומכל מגמות הלימוד. בעבודה זו רוכשים התלמידים ידע מקצועי וצוברים ניסיון ומיומנות במגוון מקצועות הקולנוע והטלוויזיה. פירוט נרחב של הקורסים, התרגילים והמטלות בכל שנה מובא בעמודים הבאים.


בקו התפר שבין מוסד חינוכי ל"שואוביזנס" פועלים בהדדיות תלמידי בית הספר, מוריו וצוותו לגיבוש בטחונו העצמי, זהותו המקצועית וקולו האישי של כל אחד מהתלמידים. אנו מאמינים בדרכנו. אנו מאמינים ביכולתם המצטברת של תלמידינו ובוגרינו להוביל את הקולנוע הישראלי לקפיצת דרך נוספת.

 

צור קשר   I  מבוגרינו   I  VOD   I  אודות ביה"ס   I  דף הבית
החממה הבינלאומית   I  מן התקשורת   I  סדנאות   I  מרצים
לרשימת התומכים המלאה
בניית אתרים