אודות ועד מנהל הנהלה סגל אודות המפיק סם שפיגל עמיתי כבוד שקיפות מניפסט
מסלולי לימוד
גלריית הבוגרים לינקים שימושיים
אתר ההרשמה
למה סם שפיגל?
רשימת המרצים
פרסים ורטרוספקטיבות
החממה הבינלאומית
סדנאות אמן
אירועים ויוזמות
מערכת מידע לסטודנט מערכת מידע למרצה אתר האינפורמציה inside ספריית ביה"ס ארכיון ביה"ס קישור מערכת משובים המעבדה לאתיקה
test test
EN
<< צפו ברשימת הידיעות המלאה
ההרשמה למועד ב' נפתחה. היום הפתוח הבא יתקיים ב 3.6.21
ברכות לבוגרי ביהס על זכייתם בפרסי האקדמיה לטלוויזיה 2020
פיץ' חפץ -ערב מרתק עם תלמידי שנה א' במסלול תסריטאות: שיתופי פעולה יצירתיים מתחילים כבר בשנה א׳
סופיה לורן קיבלה תואר עמיתת כבוד של ביה"ס בערב הגמר ששודר און ליין מבנייני האומה בירושלים
 

מבזקים וחדשות

הדים בינלאומיים חסרי תקדים למחזור השמיני של חממת סם שפיגל

 

מן העתונות:

וראייטי על חממת סם שפיגל (9.7.19)

סקרין דיילי על חממת סם שפיגל (10.7.19)

ריאיון ב"ישראל היום" עם מייקל ברקר נשיא סוני קלאסיקס (11.7.19)

ריאיון "בג'רוזלם פוסט" עם קים יוטאני, מנהלת פסטיבל סאנדנס (11.7.19)

ריאיון ב"הארץ" עם קים יוטאני, מנהלת פסטיבל סאנדנס (15.7.19)


 

ביום ראשון ה-7.7, יומה האחרון של חממת סם שפיגל לקולנוע בינלאומי, נחנכה גינת בית הספר לזכרו של הבמאי פורץ הדרך ג'ון קסאווטס. היא נקראת "ג'ונגל הנדיבות על שם ג'ון קסאווטס" כהוקרה על נדיבותו ליוצרים הגדולים של הקולנוע הבינלאומי, ועשייתו למען הקולנוע הישראלי הקצר.

 

סרטון הגינה

 

רנן שור (במרכז) עם חבר השופטים של החממה: 

קים יוטאני, ארה"ב - מנהלת פסטיבל סאנדנס; יאן מוטו, גרמניה - בעליםBeta Film ; נדב לפיד, ישראל - במאי ותסריטאי; שרון הראל, אנגליה - מפיקה ומפיצת סרטים; קובי גל- רדאי, ישראל - סמנכ"ל יס; תומס פיבארו, צרפת - מפיץ; ז'אנין ז'קובסקי, גרמניה - מפיקה; נשין מודלי, אוסטרליה - מנהל פסטיבל הקולנוע של סידני.

 

ביומה האחרון של החממה הוענקו בירושלים זו השנה השמינית פרסי חממת סם שפיגל לקולנוע בינלאומי בסך 70,000 דולר, תרומת קרן ברכה. באירוע התחרו שניים עשר פרויקטים נבחרים מברזיל, גאנה, הונגריה, אירלנד, פולין, גאורגיה וישראל, לאחר עבודת תסריט של שבעה חודשים עם מנטורים מהליגה הבינלאומית הראשונה. הפרויקטים הוצגו על ידי הבימאים והמפיקים בליווי סצנות מהסרטים העתידים וסקיצה של פוסטר של הסרט המתהווה לפני חבר שופטים בינלאומי, אנשי תעשייה מרחבי העולם וקהל רב  ביום שישי במשכנות שאננים, ירושלים.

 


זוכי חממת סם שפיגל 2019

מימין לשמאל: טוניסלב חריסטו (בולגריה), אנה נמש ולזלו צ'ויה (הונגריה), אנתוני נאטי (גאנה/בלגיה), יהונתן אינדורסקי (ישראל), צ'ינגיס קריבקוב (בלגיה), מארק נונאן (אירלנד) ולבאן קוגאשוילי (גאורגיה)

 

 

בפרס הראשון בסך 50,000 דולר זכה: GENTLE MONSTER, הונגריה

מנימוקי השופטים: "הפרס הראשון של חממת סם שפיגל 2019 מוענק לבמאים והתסריטאים לזלו צ'ויה ואנה נמש על GENTLE MONSTER. קריאת התסריט על בניית גוף נשי הייתה חוויה פיזית של ממש. הוא נע דרך השרירים הדלואידים, עבר לשרירי הטרפז, חלף בשריר הדו-ראשי ולבסוף קנה שליטה בדמיונינו ובמחשבותינו. זהו תסריט בלתי מתפשר, רווי חסד ואמיץ ואנו בטוחים שהטוב ביותר עוד לפנינו".

 

 הזוכים הגדולים בפרס 50 אלף דולר תרומת קרן ברכה - לזלו צ'ויה ואנה נמש

 

 

הפרס השני בסך 20,000 דולר חולק בין שני פרויקטים:

  • THIS IS THE COUNTRY'", אירלנד

מנימוקי השופטים: "מבעד לסיפור אהבה סוער נשקפות פניה של מדינה שלמה- אירלנד. הפרס השני בסך 10,000 דולר מוענק לבמאי-תסריטאי מארק נונאן ולמפיקה ג'סי פיסק על " THIS IS THE COUNTRY", הכתוב במסורת המשלבת פיוט ואלימות ומותירה טעם מריר-מתוק בחייך כמו לגימה של בירה גינס".

  • "POSTCARD", בלגיה/גאנה

מנימוקי השופטים: "תוך חשיפה של עולם זנות שטרם נראה על המסך והאדרת רגעים של חסד ותאוות חיים בתוך מציאות קשה מנשוא, אנו מבקשים להעלות על נס את גישתם המשוחררת והחדשה של אנתוני נאטי וצ'ינגיס קריבקוב לדרמה חברתית, הן נרטיבית והן סגנונית בתסריט האמיץ POSTCARD, הזוכה בפרס השני בסך 10,000 דולר"

 

הבמאי אנתוני נאטי (גאנה/בלגיה) והתסריטאי צ'ינגיס קריבקוב (בלגיה) זוכי הפרס השני.

בעומק התמונה: קים יוטאני, ראש הג'ורי (ארה"ב) ומשמאל המפיקה ז'אנין ז'קובסקי, גרמניה

 

 

בפרס יוקרתי נוסף של הערב, SLOW FOOD DINNER עם התסריטאי האגדי בן ה- 86 ז'ון-קלוד קארייר שיארח בביתו בפריז תסריטאי-במאי  לארוחה ושיחה מכוננת, זכה יהונתן אינדורסקי על "THE CANTONIST".

מנימוקי השופטים: "פרס הסעודה האישית עם ז'אן קלוד קארייר בפריז, גדול התסריטאים החיים עמנו היום מוענק ליהונתן אינדורסקי על תסריט "THE CANTONIST". בלענו בתאווה את התסריט החד פעמי על בוגר ישיבת עילית בשירותו הצבאי, גונחים מאושר, מייחלים לעוד, אנו מצפים בקוצר רוח לפגישה של יהונתן אינדורסקי עם קארייר".

 

יהונתן אינדורסקי - הזוכה בנסיעה לפריז לארוחת ערב עם גדול התסריטאים ז'אן קלוד קארייר

בעומק - הבמאי נדב לפיד וסטפני רבורדן מהמכון הצרפתי, תל אביב

 

בטקס הסיום שהתקיים בכנסייה הסקוטית בירושלים בהנחיית השחקנית יבגניה דודינה נכחו 95 מוזמני החממה שהגיעו במיוחד מרחבי העולם וישראל.

 

על צוות חבר השופטים היוקרתי נמנו:

קים יוטאני, ארה"ב - מנהלת פסטיבל סאנדנס; יאן מוטו, גרמניה - בעלים, Beta Film ; נדב לפיד, ישראל - במאי ותסריטאי; שרון הראל, אנגליה - מפיקה ומפיצת סרטים; קובי גל- רדאי, ישראל - סמנכ"ל יס; תומס פיבארו, צרפת - מפיץ; ז'אנין ז'קובסקי, גרמניה - מפיקה; נשין מודלי, אוסטרליה - מנהל פסטיבל הקולנוע של סידני.

 

 

הזוכה הגדול השני של הערב הוקרן במסגרת הפלטפורמה Work in Progress להשלמת סרטי החממה בסך 50,000 דולר הוא ברייטון 4.

במאי: לבאן קוגאשוילי, גיאורגיה; מפיקה: אולנה ירושבה, אוקראינה.

 

אולנה ירושבה ולבאן קוגאשוילי

 

בפלטפורמה חדשה של חברת NEW MANDATE FILMS מלוס אנג'לס לקידום סרטים העוסקים בנושאים יהודיים וישראליים בסך 50,000 דולר זכה "פנחס", סרטם של הבמאי פיני טבגר והמפיק חיים מקלברג. הסרט זכה ב- 2017 בפרס הראשון של החממה ומצולם בימים אלה.

 

"פנחס" -  מימין: חיים מקלברג, פיני טבגר ורנן שור

 

השנה הוענק בשנית פרס  כח טבע קולנועי בינלאומי  למחולל ורב-בנאי ששינה את הרב-המערכת של הקולנוע הבינלאומי.  הזוכה הוא נשיא סוני קלאסיקס מייקל ברקר, שהגיע לראשונה לישראל. ברקר אחראי על הפצת ולעיתים הובלתם לאוסקר של סרטים ישראליים מרכזיים, וביניהם "ואלס עם באשיר", "ביקור התזמורת", "הערת שוליים", "שומרי הסף", ומאות סרטים שיצרו המאסטרים הגדולים של עולם הקולנוע, מקורוסאווה ועד אלמודובר והנקה.

 

מימין: ארי פולמן, מייקל ברקר ורנן שור

 

חממת סם שפיגל לקולנוע בינלאומי נערכת בתמיכת: קרן ברכה, מיזם הקולנוע והטלוויזיה - ירושלים, קרן סם שפיגל, קרן ירושלים, NEW MANDATE FILMS מלוס אנג'לס ARP SELECTION ומצרפת.  תומכי אירועים: קרן הקולנוע הישראלי, קרן רבינוביץ' לאומניות, קרן משפחת שוסטר-פולאקוף והמכון הצרפתי, תל אביב.

 

 

 

צור קשר   I  מבוגרינו   I  VOD   I  אודות ביה"ס   I  דף הבית
החממה הבינלאומית   I  מן התקשורת   I  סדנאות   I  מרצים
לרשימת התומכים המלאה
בניית אתרים