אודות ועד מנהל הנהלה סגל אודות המפיק סם שפיגל עמיתי כבוד שקיפות מניפסט
מסלולי לימוד
גלריית הבוגרים לינקים שימושיים
אתר ההרשמה
למה סם שפיגל?
רשימת המרצים
פרסים ורטרוספקטיבות
החממה הבינלאומית
סדנאות אמן
אירועים ויוזמות
מערכת מידע לסטודנט מערכת מידע למרצה אתר האינפורמציה inside ספריית ביה"ס ארכיון ביה"ס קישור מערכת משובים המעבדה לאתיקה
test test
EN
<< צפו ברשימת הידיעות המלאה
ההרשמה למועד ב' נפתחה. היום הפתוח הבא יתקיים ב 3.6.21
ברכות לבוגרי ביהס על זכייתם בפרסי האקדמיה לטלוויזיה 2020
פיץ' חפץ -ערב מרתק עם תלמידי שנה א' במסלול תסריטאות: שיתופי פעולה יצירתיים מתחילים כבר בשנה א׳
סופיה לורן קיבלה תואר עמיתת כבוד של ביה"ס בערב הגמר ששודר און ליין מבנייני האומה בירושלים
 

מבזקים וחדשות

זכיות של סרטי ביה"ס בפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים ת"א

 

המהדורה ה-21 של הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים בת"א הניבה פרסים רבים לבוגרי ביה"ס.

 

בקטגוריית הבמאי המבטיח זכה הבוגר אבנר מצליח על סרטו הקצר "קריסטי לא תבוא יותר". תסריטו של הסרט שנכתב גם הוא ע"י מצליח היה לזוכה תחרות התסריט קצר של "הארץ", סם שפיגל וקרן גשר לשנת 2017, הופק ע"י הבוגרת סתיו מרון והוקרן בהקרנת בכורה בפסטיבל הקולנוע ירושלים 2018.

 

 

 

במסגרת התחרות הישראלית

ניר גילעת, בוגר מחזור 2018 זכה בפרס הביקורת על סרט הגמר שלו - "תפקיד משנה"

 

 

מנימוקי השופטים:

"תחת מעטה של סרט קליל ורפלקסיבי, הבמאי מצייר דיוקן אמין של עיבוד הפרידה ואובדן הקשר. הדיון לוקח את הכאב האותנטי והופך אותו לחגיגה יצירתית של אמפתיה והומור".

 

מאתר סריטה:
סרטו של ניר גילעת מביה"ס סם שפיגל נראה תחילה כשעשוע רפלקסיבי: גבר מגיע לדירה בה חי עם האקסית, במטרה לקחת מספר חפצים השייכים לו, ואולי גם לחדש משהו מן הקשר עם אהובתו לשעבר. הוא מגלה כי היא מצויה בעיצומו של תהליך ליהוק לסרט, בו שורה של שחקנים מגלמים את דמותו, בעוד גם חברתו לשעבר זוכה למספר כפילות, בעודה מנסה שיעזוב את הדירה. ב-11 דקות בלבד, הריב של בני הזוג לשעבר בהווה לצד קטעים מחייהם בדיאלוגים שהשחקנים משננים למבחן הבד, מצייר דיוקן של מערכת יחסים שכנראה תמיד סבלה מחוסר בתקשורת שלמה והבנה, לצד דרכים שונים להתמודד עם הפרידה ועם כאבי העבר, אשר כל אחד מנסה לשחזר בדרכו: האישה מנסה להעמיד דרמטית את הכאב, הגבר מנסה פשוט לשוב לעבר. כל זה מתבצע בסרט אשר עושה רושם שמקפיד על דיוק בפרטים ועל הומור המהול תמידית בכמה שכבות של כאב. זהו סרט על יצירה קולנועית כאמצעי התמודדות, אך גם מתקפה כנגד יצירת סרט כמעשה אנוכי ותקיפה של אנוכיות מסוגים שונים, בזוגיות ואחריה. החיפוש החוזר של הגבר דווקא אחר מעיל, מביע כמיהה לחמימות שעזבה. יותר מאשר ברמה סימבולית, דומה כי הוא בוחר להיות אובססיבי דווקא לפריט שהוא מבין, במודע או שלא במודע, שהאישה עדיין זקוקה לו.

 

·     רותם בכר, סטודנטית מגמת הפקה יוזמת, זכתה בפרס הצילום על הסרט מאמו

 

 

במסגרת תחרות הסרט העצמאי הקצר

בוגרות מגמת תסריטאות לי גילת ובת-אל מוסרי זכו בתחרות הסרט העצמאי על סרטן הקצר "יום רגיל", שפותח במסגרת שיעור במהלך לימודיה של מוסרי בביה"ס. הסרט עוסק בצעירה שנאלצת להתמודד עם מחלת הנפש של אביה

בימוי ותסריט: לי גילת ובת-אל מוסרי.

משחק: בת-אל מוסרי.

 

מאתר סריטה:

את הסרט הזה ביימה לי גילת, אבל השחקנית והתסריטאית בת-אל מוסרי היא שותפה מלאה ליצירה. במרכז הסרט שתי אחיות המתמודדת עם אב הלוקה בהפרעה דו-קוטבית וגורם לתגובות זועמות עד אלימות של שכניו. מוסרי מגלמת את האחות הצעירה אשר מנסה להיות קשובה יותר לאב, ליטל שוורץ את האחות הקשוחה יותר אשר מנסה לאשפז אותו שוב במוסד לחולי נפש, ואת האב, בהברקת ליהוק, מגלם הבמאי דובר קוסאשווילי. אין מתאים ממנו לשיר בקולי קולות ולהסתובב בעירום מול בנותיו או מול ילדים. אף כי המצב נראה בלתי נסבל ולא שגרתי, כותרת הסרט מבשרת אחרת. ההגעה לאשפוז חושפת בפני הבנות אתגר נוסף ושאלת טובת הכלל ונאמנות לאב עומדת בפני מבחן בו אין ממש התנהגות נכונה, רק רגעי שבר אפשריים. זהו ״סרט שכתבה שחקנית״, במובן הטוב של הביטוי - הוא משרת היטב את כל השחקנים המופיעים בו (כולל יעקב זדה דניאל בתפקיד קטן) ומוציא מהם את המיטב.

 

 

 

 

 

צור קשר   I  מבוגרינו   I  VOD   I  אודות ביה"ס   I  דף הבית
החממה הבינלאומית   I  מן התקשורת   I  סדנאות   I  מרצים
לרשימת התומכים המלאה
בניית אתרים