אודות ועד מנהל תומכים הנהלה סגל אודות המפיק סם שפיגל עמיתי כבוד ההיסטוריה - חזון וערכים שקיפות מניפסט
מסלול מלא מסלול תסריטאות מסלול הפקה יוזמת
גלריית הבוגרים קרן הבוגרים של סם שפיגל לינקים שימושיים
המסלול המלא מסלול תסריטאות יום פתוח מסלול הפקה יוזמת הרשמה ידיעון בית הספר מלגות ופרסים
למה סם שפיגל?
רשימת המרצים
פרסים ורטרוספקטיבות
החממה הבינלאומית
סדנאות אמן
אירועים ויוזמות
מערכת מידע לסטודנט מערכת מידע למרצה אתר האינפורמציה inside ארכיון ביה"ס ספריית ביה"ס
test test
EN
<< צפו ברשימת הידיעות המלאה
המחזור השמיני של חממת סם שפיגל לקולנוע בינלאומי נפתח השבוע במשכנות שאננים בירושלים
ההרשמה לשנה"ל 2019/2020 בעיצומה. יום פתוח ב-20.12 16:00
פרס הבימוי בפסטיבל פואטייה היוקרתי לאמרי דקל-קדוש
Hollywood Reporter בחר בבית הספר סם שפיגל כאחד מ-15 בתי הספר לקולנוע הטובים בעולם זו שנה שניה ברציפות
 

מבזקים וחדשות

סרט הגמר של אמרי דקל קדוש והעצמאי של הבוגר בעז פרנקל בין 5 המועמדים לפרס אופיר לסרט הקצר

בקטגוריית הסרט העלילתי הקצר הטוב ביותר מועמדים ואמרי דקל קדוש, עם סרט הגמר שלו בביה"ס, "תמונת משפחתי בשנתי הי"ג", ובעז פרנקל עם "קילומטר 147", מתוך הפיצ'ר "שלושה סיפורי ערבה".

 

 

 

תמונת משפחתי בשנתי הי"ג שכתב וביים אמרי דקל קדוש הוא זוכה פרס ראשון לסרט הקצר הטוב ביותר בפסטיבל ירושלים  2017 וזוכה סרט הגמר המצטיין של המחזור לאותה שנה.

 

 אמרי מנסה לשחזר את האירוע שבו מת הכלב שלו על שפת הים כשהיה בן 13, בסרט שהוא מצלם בהשתתפות בני משפחתו. העבודה על צילומי הסצנה מסתבכת כשהוא מגלה שאביו, מאיר, אינו זוכר את האירוע הטראומטי באותו האופן.

 

כתבה של תומר קמרלינג במאקו על הסרט: "תמונת משפחתי בשנתי הי"ג" : הסרט שעוד לא נראה בקולנוע הישראלי, 15.8.17

 

 

 

 

 

סרטו של בוגר ביה"ס, בעז פרנקל, "קילומטר 147" הוא אחד משלושת הסרטים שמשתתפים בפרויקט "3 סיפורי ערבה", ושמקבל את מרבית תשומת הלב בביקורות מאז עלייתו בתחילת השנה לאקרנים.

טריילר

 

הבמאי בעז פרנקל, בוגר מחזור כ"ג של ביה"ס בלימודי המסלול המלא, סיים את לימודיו בקיץ 2016, והספיק מאז להציג את סרט הגמר שלו בביה"ס, "212", ברחבי העולם ולזכות בשלל פרסים והערכה רבה.

 

 בין הישגיו הבולטים של הסרט ניתן למנות את הזכייה בפרס הראשון בפסטיבל סן סבסטיאן היוקרתי 2017,  הזכייה בפרס הסרט המצטיין של המחזור בביה"ס שם שפיגל, פרס לסרט הסטודנטים בפסטיבל הקולנוע חיפה 2016, הקרנה בפסטיבל סרייבו במסגרת מחווה של הפסטיבל לביה"ס סם שפיגל בפסטיבל קרקוב, ופרס פורום המבקרים בפסטיבל הסטודנטים ת"א 2017. 

 

בעז מדבר על סרטו החדש ועל הקשר לסרט הגמר המצליח שלו "212"

"ישנו קשר ישיר בין סרט הגמר שלי "212" לסרט הנוכחי. כמובן שגם בעובדה שיש מס' בשם הסרט אבל גם בסיפור כמובן - פרוצדורה של פינוי גופה.

 

הסרט כולו נכתב, הופק וצולם בשנה שלאחר הלימודים, כשהעבודה וההשפעה של סרט הגמר עוד נורא טרייה, כך שהרעיון הגיע בצורה ישירה מסרט הגמר, רק בשינוי מיקום וצורה, שינויים שהובילו לסרט שונה.

כך גם העבודה עליו - אנשי הצוות היו ברובם חברים מהלימודים (נאייף חמוד צילם, נבו שיראזי היה ע. צלם וחברים רבים נוספים), מה שנתן על הסט את אותה תחושה חמה שהרגשתי על סט סרט הגמר, של סולידריות סטודנטיאלית, שנותנת לך אווירה יותר בטוחה לנסות ולטעות, דבר שאני חושב שמורגש בסופו של דבר בשני הסרטים עצמם.

 

השפעה נוספת מסרט הגמר היא הרצון שלי להתרחק ממנו, להתמודד באופן שונה ככל הניתן עם הרעיון הזהה, על מנת לבחון את יכולותיי, והפעם לקחת את זה למקום קומי יותר, פחות מוקפד ויותר משוחרר, גם בכתיבה וגם בבימוי המצלמה והעבודה עם השחקנים, וזאת מכיוון שהפעם, בניגוד לעבודה על סרט הגמר, הרעיון הגיע ממקום פחות אישי (התסריט נכתב יחד עם עופר ליכטמן), וכך גם הייתי צריך להיעזר בכלים אחרים וחדשים על מנת לפענח ולהבין את האמירה שאני רוצה להעביר בסרט, דבר שבסרט הגמר ידעתי כבר בכתיבת התסריט, ושכאן בשלב העריכה עדיין ניסיתי לפענח.

 

יחד עם זאת, אני מרגיש שבסופו של דבר מדובר בשני סרטים מאוד שונים, ובצפייה פשוטה בשניהם (יצא לי כבר לנכוח בהקרנה רצופה של שניהם), מרגיש לי כאילו יצאו מתוך שני "בעזים" שונים.

 

יכול להיות שצופה שהוא לא אני מיד יזהה שמדובר באותו הבמאי, אך זה מעניין מכיוון שממש לא חשבתי שכך ייראה הדבר הראשון שאצור לאחר הלימודים, וזה משמח אותי שאני מצליח להפתיע את עצמי בחיפוש אחר הסגנון האישי שלי."

 

שמוליק דובדבני כותב על סרטו של בעז פרנקל

"בכל זאת, סרטו של בעז פרנקל הוא הבולט בשלושה. זכר התאונה הטראגית שהתרחשה בשבוע שעבר בדרום, בנסיבות זהות לאלה המתוארות בסרט (תאונה בין מכונית וגמל), מקשה, אם היה זה אפשרי מלכתחילה, להתייחס אל נקודת המוצא בהומור. אבל הוויכוח בין מושבניק מקומי (רותם קינן) וחבר מועצה סמוכה (מנשה נוי) בנוגע לאחריות על פינוי הגווייה, נהפך בהדרגה לסאטירה נוסח אפרים קישון שעניינה מנטליות ההתחמקות הישראלית כל כך. בעיקר מעיד הסרט על יכולתו של פרנקל, בוגר ביה"ס סם שפיגל בירושלים, לנהל את הסיטואציה הדרמטית-קומית באופן מיומן, ועד תום."

 

ביקורות

ביקורת סרט  ynet

יעל שוב טיים אאוט על הסרט

 

ראיונות

ראיון עם מנשה נוי, השחקן הראשי בסרטו של בעז

ראיון עם בעז פרנקל באתר seret

 

 

טקס פרסי אופיר יערך ב-6.9 במשכן לאמנויות הבמה באשדוד

צור קשר   I  מבוגרינו   I  VOD   I  אודות ביה"ס   I  דף הבית
החממה הבינלאומית   I  מן התקשורת   I  סדנאות   I  מרצים
לרשימת התומכים המלאה
בניית אתרים