אודות ועד מנהל תומכים הנהלה סגל אודות המפיק סם שפיגל עמיתי כבוד ההיסטוריה - חזון וערכים שקיפות מניפסט
מסלול מלא מסלול תסריטאות מסלול הפקה יוזמת
גלריית הבוגרים קרן הבוגרים של סם שפיגל לינקים שימושיים
המסלול המלא מסלול תסריטאות יום פתוח מסלול הפקה יוזמת הרשמה ידיעון בית הספר מלגות ופרסים
למה סם שפיגל?
רשימת המרצים
פרסים ורטרוספקטיבות
החממה הבינלאומית
סדנאות אמן
אירועים ויוזמות
מערכת מידע לסטודנט מערכת מידע למרצה אתר האינפורמציה inside ארכיון ביה"ס ספריית ביה"ס
test test
EN
<< צפו ברשימת הידיעות המלאה
המחזור השמיני של חממת סם שפיגל לקולנוע בינלאומי נפתח השבוע במשכנות שאננים בירושלים
ההרשמה לשנה"ל 2019/2020 בעיצומה. יום פתוח ב-20.12 16:00
פרס הבימוי בפסטיבל פואטייה היוקרתי לאמרי דקל-קדוש
Hollywood Reporter בחר בבית הספר סם שפיגל כאחד מ-15 בתי הספר לקולנוע הטובים בעולם זו שנה שניה ברציפות
 

מבזקים וחדשות

נוכחות מוגברת של בוגרי ביה"ס ובוגרי החממה בתחרויות הישראליות לקולנוע עלילתי ותיעודי בפסטיבל הקולנוע ירושלים

3 סרטים עלילתיים, 4 סרטים תיעודיים וכן 2 סרטים עלילתיים שפותחו בחממת סם שפיגל לקולנוע בינלאומי נבחרו לתחרות הישראלית לסרט העלילתי ולסרט התיעודי הטוב ביותר בפסטיבל הקולנוע ירושלים, שייפתח ב-26 לחודש בירושלים.

 

"פרה אדומה", "גאולה" ו"הד" של בוגרי ביה"ס יתחרו בתחרות הישראלית לסרט העלילתי בפסטיבל הקולנוע ירושלים, מתוכם "הד" הוא פרי תסריט שפותח בחממת סם שפיגל לקולנוע בינלאומי, וכמוהו גם "אין בתולות בקריות" של קרן בן-רפאל, שפותח אף הוא בחממה.

 

"גאולה" של יוסי מדמוני ובועז יהונתן יעקב עוסק בסולן להקת רוק שחזר בתשובה ומחליט לאחד את הלהקה לסיבוב הופעות אחרון כדי לממן טיפול רפואי לבתו בת השש. בימים אלה הסרט מתחרה בפסטיבל קרלובי וארי היוקרתי.

 

"פרה אדומה", סרט הביכורים של ציביה יעקב ברקאי, אף הוא עוסק בחברה מסורתית-דתית וצילם אותו בועז יהונתן יעקב, מיוצרי "גאולה". במרכזו בני, נערה בת 17 המתגוררת בהתנחלות. בעוד אביה עסוק בתוכניות לבניית בית המקדש השלישי, היא מתחברת לבת שירות לאומי ומתרחקת אט-אט ממנו.

 

גם סרטה של קרן בן-רפאל, "אין בתולות בקריות", ישתתף בתחרות העלילתית. הסרט מגיע לירושלים אחרי הקרנה מוצלחת בפסטיבל טרייבקה, בו זכתה ג'וי ריגר בפרס השחקנית הבינלאומית הטובה ביותר. הסרט מתרחש בקריית-ים שבצפון הארץ ומבוסס על סיפור אמיתי, כששמועה על בתולת ים באזור משנה את חייהן של נערה מתבגרת ומרדנית (ריגר), אימה (יבגניה דודינה) ובת דודתם הקטנה.

 

"הד" של הבוגר אסף שניר ועמיקם קובנר מספר על גבר שמקליט את שיחות הטלפון של אשתו כדי למצוא ראיות שהיא בוגדת בו - אולם השיחות מגלות משהו אחר לגמרי עליה. בסרט משתתפים יורם טולדנו, יעל אבקסיס, וגורי אלפי.

 

בתחרות לקולנוע תיעודי על שם ליה ון ליר יתחרו 4 סרטים של 5 בוגרי ביה"ס:

 

 "אורי זוהר חוזר", סרטם  של דני רוזנברג ויניב סגלוביץ'. הסרט עוסק בבמאי הנערץ והמוערך, ששנים אחרי שחזר בתשובה שב לביים סרט עלילתי על רקדנית שנקרעת, כמו זוהר בזמנו, בין עולם האמונה לעשייה אומנותית. השניים ליוו את זוהר במהלך הצילומים ובמקביל הוא מגולל את סיפור חייו מול המצלמה.

 

אליו יצטרפו "יומני אוסלו" של מור לושי ודניאל סיון, שהוקרן בפסטיבל סאנדנס האחרון, ומביא למסך את אחורי הקלעים של שיחות השלום, מבעד ליומנים האישיים של משתתפיהן. הסרט מספק תובנות חדשות על הצלחתו וכשלונו של תהליך השלום.

 

בנוסף יוקרן "טוקלומטי" של גד איין ודוד אופק, העוסק בכדורגלן האפריקאי טוני טוקלומטי שגורש מהארץ לאחד שנחשד כי שיקר לגבי גילו. לאחר גירושו נולד לו כאן בן, אותו מעולם לא פגש. איריס, אימו של הילד, מנסה לגייס כספי ערבות שיאפשרו לו להיכנס ארצה כדי לחגוג לבן בר מצווה.כשיגיע, יהיה עליה להחליט אם להתחתן עמו.

 

במסגרת התחרות התיעודית יוקרן גם סרט הביכורים התיעודי  "ילדי פרא" של הבוגר טל פסס.

הסרט מתרחש במקלט נטוש בירושלים, בו "ילדי הפרא", הנערים, דור שני לאמנים-מהגרים מברית-המועצות, יוצרים סרטי אנימציה רדיקליים ומנסים למצוא באמנות מפלט מפני העולם העוין שבחוץ.

 

 במסגרת קולנוע ישראלי - הקרנות מיוחדות יוקרן  "Voice Over"- מחווה של ביה"ס סם שפיגל לסרטו הקצר "לאט יותר"(1968) של אברהם הפנר.

 

בימוי: אברהם הפנר, ניר ברגמן, איתן ענר, תום שובל, סיגלית ליפשיץ, מאיה קניג, אורית פוקס-רותם.


אוצר: רנן שור, מפיקים: רנן שור, גל גרינשפן, רועי קורלנד, משחק: פאני לוביץ', אברהם בן-יוסף, גילה אלמגור, דאנה איבגי, מכרם חורי, אילן דר, אלכס פלג, אברהם סלקטר, יעל פינקל.


בוגרים נבחרים של בית הספר סם שפיגל חוזרים לסרטו הקלאסי של אברהם הפנר, שמתאר מריבה ופיוס בין בני זוג מזדקנים בתל-אביב של 1967, ועורכים לו מחווה.

צור קשר   I  מבוגרינו   I  VOD   I  אודות ביה"ס   I  דף הבית
החממה הבינלאומית   I  מן התקשורת   I  סדנאות   I  מרצים
לרשימת התומכים המלאה
בניית אתרים