אודות ועד מנהל תומכים הנהלה סגל אודות המפיק סם שפיגל עמיתי כבוד ההיסטוריה - חזון וערכים שקיפות מניפסט
מסלול מלא מסלול תסריטאות מסלול הפקה יוזמת
גלריית הבוגרים קרן הבוגרים של סם שפיגל לינקים שימושיים
המסלול המלא מסלול תסריטאות יום פתוח מסלול הפקה יוזמת הרשמה ידיעון בית הספר מלגות ופרסים
למה סם שפיגל?
רשימת המרצים
פרסים ורטרוספקטיבות
החממה הבינלאומית
סדנאות אמן
אירועים ויוזמות
מערכת מידע לסטודנט מערכת מידע למרצה אתר האינפורמציה inside ארכיון ביה"ס ספריית ביה"ס
test test
EN
<< צפו ברשימת הידיעות המלאה
המחזור השמיני של חממת סם שפיגל לקולנוע בינלאומי נפתח השבוע במשכנות שאננים בירושלים
ההרשמה לשנה"ל 2019/2020 בעיצומה. יום פתוח ב-20.12 16:00
פרס הבמאי לאמרי דקל-קדוש בפסטיבל פואטייה היוקרתי
Hollywood Reporter בחר בבית הספר סם שפיגל כאחד מ-15 בתי הספר לקולנוע הטובים בעולם זו שנה שניה ברציפות
 

מבזקים וחדשות

סמינר לימודי בפסטיבל קאן - המשלחת השלישית של מגמת הפקה יוזמת חזרה עם תיאבון

ביה"ס דואג לקדם את תלמידי ובוגרי מגמת הפקה יוזמת, ושולח מאז 2014 תלמידים ובוגרים מצטיינים לסמינר לימודי ייחודי של ביה"ס בפסטיבל קאן, הפסטיבל הבינלאומי היוקרתי והראשון בחשיבותו בעולם.

 

השנה בחר בית הספר בפעם השלישית יחד עם כתרי שחורי, מנהל קרן הקולנוע הישראלי, קבוצה חדשה של תלמידות ותלמידים מצטיינים מהמסלול, שלאחר סדנת הכנה יצאו למסע לימודי בן שישה ימים בפסטיבל קאן, המרכז האמנותי והמסחרי של הקולנוע העלילתי הבינלאומי. במסגרת הסמינר נפגשו התלמידים עם מקבץ נדיר של עשרות מקבלי החלטות בכל צומתי ההפקה, ההפצה והשיווק של הקולנוע העלילתי, בהנחייתו של המפיק הלגה אלברס (מחברת Achtung Panda Media ברלין), המנחה את הסדנה זו הפעם השלישית ברציפות.


הסמינר הלימודי בקאן הינו סמינר חוויתי ומעשי החשוב ביותר להתפתחות הסטודנטים, ומהווה צומת דרכים לימודית עבור כל המשתתפים. המשלחת מתמקדת כל יום בנושא לימודי אחר, בפגישות אינטימיות עם אנשי קולנוע ייחודיים ומאפשרת לבחון עשייה משווה של סרטים והפצתם באירופה, צפון אמריקה, דרום אמריקה והמזרח הרחוק.
במקביל לשעות הסמינר היומיות התלמידים מוזמנים להקרנות בכורה עולמיות של סרטים במסגרות השונות של הפסטיבל, חוקרים את שוק הסרטים הבינ"ל הגדול בעולם, ומתארחים בביתן הישראלי ובביתנים של תעשיות הקולנוע בארצות שונות בעולם, בקבלות פנים ועוד.


השנה יצאו עם המשלחת הסטודנטים: נטע שקד, טל בכר, גיא הודס ולינור לביא והבוגרים: גל נאה, סתיו מרון,  מפיקה ובוגרת המסלול, המלווה בשנים האחרונות את המשלחת, מעבירה את סמינר ההכנה לפסטיבל בביה"ס וכן חונכויות לסטודנטים, ואבישי כהנא, מפיק ובוגר המסלול, המלמד במגמה.


סתיו מרון מסכמת את החוויה שלה ושל המשלחת בפסטיבל:

"לשבוע אחד תעשיית הקולנוע מתרכזת לכבד עשייה קולנועית בדרכה הזוהרת מלאת השטיחים אדומים. בין נשים מגונדרות לבין גברים בפפיונים רצים ממקום למקום עוסקי המלאכה.


למפיקים צעירים זאת הדרך המלאה והשלמה ביותר לספר את סיפורה של העשייה הקולנועית ועשייתו של המפיק בפרט. משתתפי החממה נחשפו לסדנאות רבות, מפגשים עם מפיקים, מפיצים, סוכנים, מנהלי פסטיבלים, עלו על שטיחים אדומים ו"התמנגלו" בקוקטייל או שנים.


אני מקווה ומאמינה כמי שחוותה זאת כסטודנטית שעבורם כעבורי זאת חוויה מכוננת, מרחיבת אופקים ופותחת תאבון. אני בטוחה גם שכאשר חברי המשלחת יגיעו לקאן או לכל פסטיבל אחר בעתיד, הנחיתה תהיה הרבה יותר פשוטה ומחודדת."

פסטיבל קאן ה-71 נערך השנה בתאריכים 8-19 במאי בקאן, צרפת. בתחרות דקל הזהב השנה ניתן היה למצוא בין היתר סרטים חדשים של ז'אן לוק גודאר ,ספייק לי, פאבל פאבליקובסקי ודיוויד רוברט מיטשל.


הסמינר בקאן ממומן במלואו ובתמיכת הקרן לקידום הקולנוע הישראלי, התאחדות בעלי בתי הקולנוע, משה וליאון אדרי, רפי יהושע וקרייג עמנואל.

 

 

 

צור קשר   I  מבוגרינו   I  VOD   I  אודות ביה"ס   I  דף הבית
החממה הבינלאומית   I  מן התקשורת   I  סדנאות   I  מרצים
לרשימת התומכים המלאה
בניית אתרים