אודות ועד מנהל תומכים הנהלה סגל אודות המפיק סם שפיגל עמיתי כבוד ההיסטוריה - חזון וערכים שקיפות מניפסט
מסלול מלא מסלול תסריטאות מסלול הפקה יוזמת
גלריית הבוגרים קרן הבוגרים של סם שפיגל לינקים שימושיים
המסלול המלא מסלול תסריטאות יום פתוח מסלול הפקה יוזמת הרשמה ידיעון בית הספר מלגות ופרסים
למה סם שפיגל?
רשימת המרצים
פרסים ורטרוספקטיבות
החממה הבינלאומית
סדנאות אמן
אירועים ויוזמות
מערכת מידע לסטודנט מערכת מידע למרצה אתר האינפורמציה inside ארכיון ביה"ס ספריית ביה"ס
test test
EN
<< צפו ברשימת הידיעות המלאה
המחזור השמיני של חממת סם שפיגל לקולנוע בינלאומי נפתח השבוע במשכנות שאננים בירושלים
ההרשמה לשנה"ל 2019/2020 בעיצומה. יום פתוח ב-20.12 16:00
פרס הבימוי בפסטיבל פואטייה היוקרתי לאמרי דקל-קדוש
Hollywood Reporter בחר בבית הספר סם שפיגל כאחד מ-15 בתי הספר לקולנוע הטובים בעולם זו שנה שניה ברציפות
 

מבזקים וחדשות

התסריטאי והבוגר טל מילר ("ויקי ואני") וראש מגמת תסריטאות צביקה קרצנר, לראשונה בפסטיבל Series Mania

בית הספר פורץ לאחרונה דרך לבוגרי מגמת תסריטאות ומשגר אותם ואת עבודותיהם לפסטיבלים בינלאומיים.

השנה נשלחו ל - Series Mania, פסטיבל סדרות הטלוויזיה הגדול בעולם המתקיים בצרפת, הבוגר והתסריטאי טל מילר וראש מגמת תסריטאות צביקה קרצנר.

פסטיבל הטלוויזיה Series Mania נערך השנה בפעם התשיעית בתאריכים 27.4-.5.5 בעיר ליל, צרפת. הפסטיבל נחשב לאחד היוקרתיים ביותר לתוכן טלוויזיוני. מוצגות בו עשרות סדרות חדשות מדי שנה ומתחרים בו סרטי טלוויזיה וסדרות מכל העולם.

טל מילר השתתף בפאנל "סדרת הטלוויזיה הראשונה שלי", יחד עם שלושה בוגרים נוספים של בתי ספר אירופאיים לקולנוע. בפאנל דיבר על תהליכי הכתיבה אותם למד בביה"ס ממוריו ומחונכיו השונים, וכן סיפר על הסדרה שלו "ויקי ואני", ועל הדרך בה היא נוצרה החל מימיו בביה"ס.

זוהי הפעם השנייה השנה שמילר מציג את "ויקי ואני" בפסטיבל בינלאומי. בתחילת השנה הציג את הסדרה בהצלחה רבה בפסטיבל הקולנוע FIPA, אף הוא בצרפת.

הסדרה, אותה יצר וכתב, ואף ביים בה פרק אחד,  זכתה להצלחה גם בקרב הביקורת וכן בפרס האקדמיה הישראלית לטלוויזיה לשחקנית בסדרה קומית,  והייתה מועמדת ב-5 קטיגוריות : הקומדיה, התסריט, שחקן בסדרה קומית, שחקנית בסדרה קומית (בה זכתה), ובימוי בסדרה קומית.

הסדרה הוקרנה השנה בערוץ 10, וצפויה להצטלם לה עונה שנייה, אותה כותב טל מילר יחד עם בוגרים נוספים של סם שפיגל, חבריו לאותה כיתה.

בנוסף הקרין הפסטיבל בבכורה בינלאומית את "אוטונומיות",  המיני-סדרה החדשה של הבמאי והיוצר, בוגר ביה"ס יהונתן אינדורסקי, שיצר גם את הסדרה עטורת הפרסים והשבחים "שטיסל", ותוצר נוסף להמשך שיתוף הפעולה של אינדורסקי עם אורי אלון. "אוטונומיות" צפויה לעלות השנה ב- HOT.

הישג ישראלי נרשם גם עם השתתפות סדרה ישראלית נוספת, שזכתה בפרס היוקרתי ביותר בפסטיבל: פרס חבר השופטים לסדרה "על הספקטרום", שיצרו דנה אידיסיס ויובל שפרמן ל - Yes.

 

צביקה קרצנר מספר לנו על חוויותיו בפסטיבל:

"עשרות סדרות חדשות מכל העולם מוקרנות ברחבי העיר. בוגר מגמת תסריטאות טל מילר ואני, ראש המגמה, מייצגים השנה את ביה"ס בפסטיבל. שני רגעים מבין רבים בהמולה הפסטיבלית: בערב הראשון, כשהרענו עם הקהל ליוצרים בתום הקרנת "אוטונומיות", הסדרה החדשה של יהונתן אינדורסקי ואורי אלון, לא יכולתי שלא להיזכר בהוריו החרדיים של אינדורסקי שעלו לבמת הסינמטק בירושלים כשבנם קיבל את פרס הסרט המצטיין, באחד המעמדים הבלתי נשכחים של ערבי הגמר של ביה"ס. רגע אחר: טל מדבר בפאנל של בוגרים של מיטב בתי הספר לקולנוע על חווית הלימוד בסם שפיגל, ומזכיר מורה ששאל אותו על סינופסיס שכתב: 'למה רק אתה, ואתה בלבד, יכול ומחויב לכתוב את הסיפור הזה?', שאלה שממשיכה להדהד בו בכל תסריט שהוא כותב. שאלה שהובילה אותו לכתוב את הסדרה שעשה לה פיצ'ינג בפסטיבל.

 

טל ייצג את סם שפיגל בכבוד והרשים את הקהל בהומור ובכריזמה שלו. הוא סיפר, בין השאר, איך בית הספר עודד אותו לכתוב סדרה על בסיס קריירת כותב הנאומים שלו, וליווה אותו בשלבים הראשונים של תהליך הפיתוח. אחד השיעורים שלמד היה איך להתמודד עם מורה וחונך שכיוונו אותו לכיוונים מנוגדים בפיצוח הקונספט לסדרה, ואיך זה עזר לו להתמודד עם מצבים דומים בתחילת עבודתו כתסריטאי. כמי שמתרגל יוגה, אמר טל לקהל, אני יודע שמי שנפגע מתרגול יוגה הוא מי שאיננו גמיש מספיק ולחילופין מי שהוא גמיש מדי. הוא עשה אנלוגיה בין עקרון היוגה לדיאלוג בינו לבין מורי ביה"ס, ובהמשך עורכי התוכן שעבדו איתו על הסדרה: 'היה קשוב, גמיש להכיל, להפנים ולשכתב, אבל כשאתה חש שכתיבתך איננה מייצגת את האמת שלך, דע שלא לוותר על האמת הזאת".

 

 

צור קשר   I  מבוגרינו   I  VOD   I  אודות ביה"ס   I  דף הבית
החממה הבינלאומית   I  מן התקשורת   I  סדנאות   I  מרצים
לרשימת התומכים המלאה
בניית אתרים