אודות ועד מנהל תומכים הנהלה סגל אודות המפיק סם שפיגל עמיתי כבוד ההיסטוריה - חזון וערכים שקיפות מניפסט
מסלול מלא מסלול תסריטאות מסלול הפקה יוזמת
גלריית הבוגרים קרן הבוגרים של סם שפיגל לינקים שימושיים
המסלול המלא מסלול תסריטאות יום פתוח מסלול הפקה יוזמת הרשמה ידיעון בית הספר מלגות ופרסים
למה סם שפיגל?
רשימת המרצים
פרסים ורטרוספקטיבות
החממה הבינלאומית
סדנאות אמן
אירועים ויוזמות
מערכת מידע לסטודנט מערכת מידע למרצה אתר האינפורמציה inside ארכיון ביה"ס ספריית ביה"ס
test test
EN
<< צפו ברשימת הידיעות המלאה
המחזור השמיני של חממת סם שפיגל לקולנוע בינלאומי נפתח השבוע בירושלים, לקראת תהליך כתיבת התסריטים והצגתם ביולי 2019
ההרשמה לשנה"ל 2019/2020 בעיצומה. יום פתוח ב-20.12 16:00
הבוגר ניר גילעת חזר ממסע בשבילי קובריק בלונדון בהדרכת המפיק האגדי יאן הרלן
Hollywood Reporter בחר בבית הספר סם שפיגל כאחד מ-15 בתי הספר לקולנוע הטובים בעולם זו שנה שניה ברציפות
 

מבזקים וחדשות

ההרשמה למחזור השמיני של חממת סם שפיגל תסתיים ב-6 למאי 11:00

ההרשמה למחזור השמיני של חממת סם שפיגל לקולנוע בינלאומי בעיצומה. לטופס ההרשמה לחצו כאן

 

בתחילת דצמבר הסתיים המפגש הראשון של המחזור השביעי של חממת סם שפיגל לקולנוע בינלאומי (2018). המשתתפים הישראלים הם ניצן גלעדייונתן דקלאיהאב טרביהאור סיני  ומשה רוזנטל.

 

המעוניינים בפרטים נוספים על עבודת החממה מוזמנים להיכנס לאתר החממה: http://filmlab.jsfs.co.il/

 

 

משתתפי חממת סם שפיגל 2018:


זכאים להגיש לחממה יוצרים ויוצרות במאים-כותבים (ניתן גם לעבוד עם תסריטאי שותף) אשר נמצאים בתהליך עבודה יחד עם מפיק על סרטם הארוך הראשון או השני וביימו לפחות 2 סרטים קצרים אשר עוררו בעשייתם הד בינלאומי ו/או מקומי.

 

חממת סם שפיגל לקולנוע בינלאומי תעניק לראשונה בשנת 2018 פרס חדש - פרס כח טבע קולנועי בינלאומי - למחולל ורב-בנאי ששינה את רב המערכת של הקולנוע הבינלאומי. הזוכה הראשון יהיה המנהל האגדי של פסטיבל ברלין דיטר קוסליק, וזאת על שינוי רב המערכת של הקולנוע הגרמני דרך הקמת קרן הקולנוע הגרמנית הראשונה בנורדריין-וסטפלייה, שבעקבות הצלחתה נולדו מיידית קרנות שהעמידו מימון ציבורי ליוצרים בגרמניה וליוצרים מחמש יבשות, תוך בניית קמפוסים לאלפי יוצרים חדשים ברחבי העולם והובלת פסטיבל ברלין לשיאו בכל הזמנים.

 

קוסליק עורר בהשראתו הקמת קרנות אזוריות ועירוניות ברחבי העולם, ובין היתר את הקמת מיזם הקולנוע והטלוויזיה - ירושלים בשנת 2008.

הפרס, שאינו כספי, יוענק לקוסליק בפתיחת אירועי חממת סם שפיגל לקולנוע בינלאומי במתכונתו החדשה - ארבעה ימים של סיעור מוחות קולנועי בירושלים בין ה-5-8 ליולי בהשתתפותו היומית של קוסליק ו-60 אנשי קולנוע נבחרים: משתתפי החממה, חבר שופטים יוקרתי, מנהלי פסטיבלים בינלאומיים, מפיקים, מפיצים, סוכני מכירות ועוד.

במקביל לאירוע הפיצ'ינג של החממה, המתניע סרטים לעשייה, והענקת פרסי קרן ברכה בסך 70,000 $, תפעל החממה משנת 2018 למימון משלים לסרטיה לאחר גמר הצילומים והעריכה. החממה תרחיב את עשייתה בהקמת פלטפורמה חדשה -Sam Spiegel Work in Progress Platform, הפותחת אופציית מימון קריטי להשלמת 6 סרטים בפוסט-פרודקשיין של: משתתפי החממה מרחבי העולם, בוגרי כל בתי הספר בישראל המשתתפים בחממה ובוגרי סם שפיגל. הם יהיו זכאים ל-2 פרסים - 25,000 $ פרס חברת ההפצה ARP Sélection מפאריס, ו-25,000 $ פרס קרן משפחת סם שפיגל.

חממת סם שפיגל ("הבן של שאול", "הגננת") היא פרי יוזמת ביה"ס סם שפיגל ליצירה קולנועית (שמו החדש של ביה"ס סם שפיגל לקולנוע ולטלוויזיה, ירושלים). החממה פועלת בתקציב זעום של 300,000 $ וללא תקורות. תומכי החממה: קרן ברכה, מיזם הקולנוע והטלוויזיה בירושלים, משפחת סם שפיגל, ARP Sélection מפאריס, קרן ירושלים וקרן הקולנוע הישראלי.

רנן שור, מנהל בית הספר סם שפיגל ליצירה קולנועית, על התחדשות החממה:
"נמשיך להתמודד עם אחוז ההצלחה הגבוה של 75% מסרטי החממה המגיעים לידי מימוש ב-32 מדינות. נרחיב השנה את סיעור המוחות עם המניפסט שלנו שנפתח לדיון ציבורי, עם בימאים ומפיקים משתתפי החממה, חבר שופטים יוקרתי, מפיצים, סוכני מכירות ו-דיטר קוסליק, שיהיה איתנו 4 ימים. כולנו, כ-60 איש, טאלנטס, ועלינו להתעצם ולהעצים איש את רעהו. אנו מאמינים בשינוי סטראוטיפים".


על הענקת הפרס לדיטר קוסליק:JERUSALEM POST

 

צור קשר   I  מבוגרינו   I  VOD   I  אודות ביה"ס   I  דף הבית
החממה הבינלאומית   I  מן התקשורת   I  סדנאות   I  מרצים
לרשימת התומכים המלאה
בניית אתרים