אודות ועד מנהל תומכים הנהלה סגל אודות המפיק סם שפיגל עמיתי כבוד ההיסטוריה - חזון וערכים שקיפות מניפסט
מסלול מלא מסלול תסריטאות מסלול הפקה יוזמת
גלריית הבוגרים קרן הבוגרים של סם שפיגל לינקים שימושיים
המסלול המלא מסלול תסריטאות יום פתוח מסלול הפקה יוזמת הרשמה ידיעון בית הספר מלגות ופרסים
למה סם שפיגל?
רשימת המרצים
פרסים ורטרוספקטיבות
החממה הבינלאומית
סדנאות אמן
אירועים ויוזמות
מערכת מידע לסטודנט מערכת מידע למרצה אתר האינפורמציה inside ארכיון ביה"ס ספריית ביה"ס
test test
EN
<< צפו ברשימת הידיעות המלאה
המחזור השמיני של חממת סם שפיגל לקולנוע בינלאומי נפתח השבוע במשכנות שאננים בירושלים
ההרשמה לשנה"ל 2019/2020 בעיצומה. יום פתוח ב-20.12 16:00
פרס הבימוי בפסטיבל פואטייה היוקרתי לאמרי דקל-קדוש
Hollywood Reporter בחר בבית הספר סם שפיגל כאחד מ-15 בתי הספר לקולנוע הטובים בעולם זו שנה שניה ברציפות
 

מבזקים וחדשות

"קצרים ויוצרים" עם דפנה לוין ב-15/2 בתל אביב


לאישור השתתפות יש ללחוץ על ההזמנה ולמלא פרטים

 

דפנה לוין, בוגרת המחזור השני של ביה"ס, היא בין הבימאיות הבודדות הפועלות כיום בזירת סדרות הטלוויזיה העלילתיות בישראל.


ביום חמישי הקרוב,  15 בחודש בשעה 20:00 תתארח לוין ב"קצרים ויוצרים" במרכז אדמונד דה רוטשילד, שד' רוטשילד 104, תל אביב, ותציג את התפתחות הקול היצירתי שלה בקולנוע ובטלוויזיה. במפגש הפתוח שיתקיים עם הקהל, תדבר לוין על "מיגל", וכן תקרין קטעים מתוכו ומסרטיה הקצרים שביימה במסגרת ביה"ס.

 

"מיגל", היא מיני- סדרה חדשה, סדרת הדגל של HOT  בעונת החורף הנוכחית, אותה יצרה, אותה כתבה וביימה. הסדרה  מבוססת על סיפור חייו של מעצב האופנה, טום סלמה, שיצר את הסדרה יחד עם לוין.

יחד איתה, עבדו על הסדרה הבוגרים יעל חרסונסקי שערכה את הסדרה, והצלם עמית יסעור.

לוין למדה באותה כיתה יחד עם רמה בורשטיין, חליל אפרת ,דן גבע, עודד דוידוף, דנה נייבלט, דרור סבו, טלי שמש ונח סטולמן.

בביה"ס ביימה כפרויקט ביכורים את הסרט הקצר "Take Away"'  וכסרט גמר מצטיין את הסרט הקצר "לכל דבר מחיר". ב 2001 כתבה וביימה את הדרמה "שלוש אצבעות" במסגרת הסדרה הטלוויזיונית "שיעור מולדת". ב -  2007  הייתה מועמדת  לפרס אופיר לטלוויזיה על בימוי "בשורות טובות".

לוין  כתבה פרקים בסדרת הדרמה "בטיפול" וזכתה ב-2005 בפרס האקדמיה הישראלית לטלוויזיה יחד עם צוות תסריטאי העונה הראשונה. כמו כן ביימה את הסדרה "עד החתונה" ואת הסדרה "אופוריה" ב -2012.

המיני -סדרה "מיגל", בכיכובו של רן דנקר,  עלתה לשידור ב HOT בסוף בינואר 2018 ומספרת את סיפורו של טום, מעצב אופנה גיי בן 23 שטס לגואטמלה לאמץ ילד.

טום  מחליט לאמץ את מיגל, ילד גווטמאלי יתום בן 5 , ואמירה (אביב כרמי) חברתו של טום, שגם נשואה לו פיקטיבית, מלווה אותו בתהליך האימוץ. הסדרה עוקבת אחר מערכת היחסים המורכבת בין האבא לבנו המאומץ והעלילה נעה בין שני צירי זמן - העבר, שנת 2001 - סיפור האימוץ של מיגל, וההווה, שנת 2017 כאשר מיגל הבוגר חוזר מישראל לגואטמלה בכדי לחפש את אמו הביולוגית.

לצידו של השחקן רן דנקר משחקת אביב כרמי, בוגרת הסטודיו למשחק יורם לוינשטיין, ששיחקה בהצגות בתיאטרון "גשר", "המדיטק" וגם השתתפה בסדרה "אלישע".

את הסדרה הפיקה חברת מוביפלוס - דוד מנדיל והיא צולמה בתחילת 2017 בגוואטמלה.

 

טריילר ל"מיגל"

דפנה לוין על הפקת "מיגל"

מעצב האופנה טום סלמה פנה אליי עם רעיון לסיטקום. לא הכרתי אותו קודם, והתחלנו לעבוד ביחד. הסדרה עברה הרבה גלגולים: ממחשבות על קומדיה, לפיצ'ר ועד לדרמה. לקחנו את זה רחוק מאוד מסיפור האימוץ האמיתי של סלמה, כפי שאפשר יהיה לראות במהלך הסדרה. הסיפור שלו היה השראה מצוינת בדיעבד למיני- סדרת דרמה טלוויזיונית, היות וגם הוא אימץ ילד גווטמאלי בגיל צעיר, אבל ומשם לקחנו את זה לסיפור פיקטיבי לחלוטין.

הייתה לנו מלהקת שעשתה עבודה מדהימה במסע חיפוש השחקנים שעבר בגווטמאלה, ישראל, מקסיקו וארה"ב. בגווטמאלה היה קשה מאוד למצוא שחקנים, אלא רק לתפקידים הקטנים מאוד של הנונ-אקטורס, וחלק מהשחקנים אכן הגיעו מארה"ב ומקסיקו. אבל את הילד מצאנו בגוואטמלה, וממש במקרה.

כשהיינו בסיור לוקיישן מקדים לפני הצילומים, היינו צריכים לחצות איזה אגם. מיגליטו היה בן של מפעיל סירה. הוא פשוט ישב בסירה, שאיתה חצינו את האגם. ראינו אותו ונדלקנו עליו. כך הוא לוהק לתפקיד ילד הגואטמאלי. הוא אפילו אינו דובר ספרדית, אלא שפה בשם  סוחוהיל, שהיא ניב אינדיאני.

רן דנקר ואביב כרמי לוהקו אחרי אודישנים רבים שעשינו. בהתחלה חשבנו שהדמות של אמירה (אביב כרמי) תהייה הרבה יותר מבוגרת ממנו, אך לאורך האודישנים שעשינו העניין הזה השתנה, עד שנסגרנו על כרמי, בת גילו של דנקר ע"פ הליהוק שלה. החיבור בין השחקנים הישראלים לזרים היה ממש מצוין, ובעיקר עם הילד מיגל (מיגליטו סוחוול בשמו המלא והאמיתי).

 

 

ביקורת על הסדרה  באתר tvbee Mako

 וואלה תרבות: חזקואמץ: "מיגל" לוחצת על כל הכפתורים הנכונים

 

 

צור קשר   I  מבוגרינו   I  VOD   I  אודות ביה"ס   I  דף הבית
החממה הבינלאומית   I  מן התקשורת   I  סדנאות   I  מרצים
לרשימת התומכים המלאה
בניית אתרים