אודות ועד מנהל תומכים הנהלה סגל אודות המפיק סם שפיגל עמיתי כבוד ההיסטוריה - חזון וערכים שקיפות מניפסט
מסלול מלא מסלול תסריטאות מסלול הפקה יוזמת
גלריית הבוגרים קרן הבוגרים של סם שפיגל לינקים שימושיים
המסלול המלא מסלול תסריטאות יום פתוח מסלול הפקה יוזמת הרשמה ידיעון בית הספר מלגות ופרסים
למה סם שפיגל?
רשימת המרצים
פרסים ורטרוספקטיבות
החממה הבינלאומית
סדנאות אמן
אירועים ויוזמות
מערכת מידע לסטודנט מערכת מידע למרצה אתר האינפורמציה inside ארכיון ביה"ס ספריית ביה"ס
test test
EN
<< צפו ברשימת הידיעות המלאה
המחזור השמיני של חממת סם שפיגל לקולנוע בינלאומי נפתח השבוע במשכנות שאננים בירושלים
ההרשמה לשנה"ל 2019/2020 בעיצומה. יום פתוח ב-20.12 16:00
פרס הבימוי בפסטיבל פואטייה היוקרתי לאמרי דקל-קדוש
Hollywood Reporter בחר בבית הספר סם שפיגל כאחד מ-15 בתי הספר לקולנוע הטובים בעולם זו שנה שניה ברציפות
 

מבזקים וחדשות

פרסום ראשון: להעיר את הדב, סדרה חדשה שיצרה וביימה קרן מרגלית, עולה לשידור בימים אלו בשידורי קשת 12

"להעיר את הדב" היא הדרמה החדשה של הבוגרת קרן מרגלית בשידורי קשת, בכיכובם של יוסי מרשק ("פלפלים צהובים", "מנפאואר")  ונועה קולר ("לשבור את הקיר"). במהלך צילומי הסדרה שימשה בוגרת ביה"ס מאי עבאדי גרבלר כעוזרת אישית למרגלית.

 

הסדרה, שצפויה לעלות בקשת בסוף חודש ינואר, היא דרמה פסיכולוגית, בה מגלמת קולר את הדס, מורה בתיכון לנוער בסיכון, המקבלת באופן מסתורי עמודים קרועים מיומן השיחות שלה עם הפסיכולוג שלה. בעזרת בעלה (יוסי מרשק) מנסה הדס לפענח כיצד הגיעו הפרטים האישיים ביותר של חייה לידיים זרות ויוצאת למסע רגשי מטלטל שייאלץ אותה להתמודד עם סודות שהסתירה גם מהקרובים לה ביותר. בסדרה משחקים גם גבי עמרני, עלמה זק, גיה באר גורביץ', אליאנה תדהר ושחקנים רבים נוספים.

 הסדרה התקבלה לאחרונה לפסטיבל הקולנוע ברלין למסגרת לא-תחרותית של סדרות טלוויזיה נבחרות מכל העולם תחת השם "Sleeping Bears". הסדרה תוצג בפסטיבל הבינלאומי הנחשב תחת קטיגוריית Berlinale Series Presentation .

הסדרה הקודמת שיצרה מרגלית עבור קשת - "פלפלים צהובים" - זכתה בפרס האקדמיה לטלוויזיה ונמכרה על ידי קשת אינטרנשיונל ל-BBC בבריטניה ול-Sundance בארה"ב.

 

קרן מרגלית היא ילידת 1971, ירושלים במאית ותסריטאית טלוויזיה, בוגרת המחזור החמישי של סם שפיגל. זכתה בפרסים רבים מאז סיום לימודיה.

הדרמה  כל מה שיש לי זכתה בפרס התסריט הטוב ביותר פסטיבל פיפא (FIPA )ביאריץ צרפת, 2002, בו תשמש החודש מרגלית כשופטת בתחרות הרשמית, 2018.

בטיפול זכתה בפרס אופיר בתחום הטלוויזיה,2008. 

 פלפלים צהובים זכתה ב- 5  פרסי אופיר בתחום הטלוויזיה, 2011.

על היוצרת

קרן מרגלית נולדה וגדלה בירושלים  והיא בתו של העיתונאי דן מרגלית.

מרגלית למדה במחזור החמישי של בית הספר סם שפיגל לקולנוע ולטלוויזיה, יחד עם ניר ברגמן, רון גולדמן, שרון עמרני ז"ל, יואב רועה ואמנון קוטלר. 

ביימה במהלך לימודיה שני סרטים קצרים, וביניהם הסרט העלילתי הקצר "ילד על הכיפאק" כפרויקט הגמר.

לאחר לימודיה כתבה וביימה לטלוויזיה את  "כל מה שיש לי" (2002)   ששודר בטלעד במסגרת פרויקט "מראות אשה" וזכה בפרס  התסריט הטוב ביותר בפסטיבל פיפא-ביאריץ בצרפת.

 

מרגלית הצטרפה אל צוות תסריטאי העונה השנייה של הסדרה" בטיפול"  וכתבה את פרקי יום רביעי. ב-2008 זכתה עם שישה כותבים נוספים בפרס האקדמיה לטלוויזיה על כתיבת הסדרה.

בסוף 2010  עלתה לשידור בערוץ 2 הסדרה "פלפלים צהובים" שמרגלית יצרה וכתבה. מרגלית ביימה את הסדרה לצד אמנון קוטלר. הסדרה זכתה ב -5 פרסי אופיר לטלוויזיה לשנת 2011: : סדרת הדרמה (ליוצרת קרן מרגלית); הבימוי הטוב ביותר בסדרת דרמה (קרן מרגלית ואמנון קוטלר); התסריט הטוב בסדרת דרמה (קרן מרגלית);  השחקן הטוב ביותר (יוסי מרשק) ; השחקנית הטובה ביותר (עלמה זק).

 

הצלחת הסדרה הגדילה את המודעות לאוטיזם בישראל והכפילה את מספר הפונים אל אלו"ט - אגודה לאומית לילדים אוטיסטים ולארגונים דומים.שני פרקים של הסדרה הוצגו באפריל 2011 באומות המאוחדות כחלק מ"יום המודעות העולמי לאוטיזם".  באפריל 2012 נמכרה הסדרה לאולפן האמריקאי "ליונסגייט", מפיקי הסדרה מד מן.

ב 2013 עלתה עונת השידורים השנייה של "פלפלים צהובים" בשידורי קשת.

 

בשנת 2014 הפיקה רשת BBC  עיבוד משלה לסדרה. הגרסה, שנקראת "The A-Word" הופקה בשיתוף קשת אינטרנשיונל, נכתבה על ידי התסריטאי פיטר באוקר ועלתה לשידור בבריטניה לראשונה במרץ 2016. העיבוד של ה-BBC זכה להצלחה ולעניין רב, וחודש לעונה שנייה. העונה הראשונה בגרסה זו אף הוכתרה לאחת מ-10 התכניות הנצפות ביותר בשירות הצפייה הישירה של ה-BBC, ונמכרה לעשרות טריטוריות. השנה הופקה גרסה מקומית של הסדרה ביוון, אשר שודרה בערוץ Alpha, הנושאת את השם "המילה שלא אומרים", והייתה לאחת מעשרת התכניות המובילות ביוון בעונת האביב האחרונה.

 

קרן מרגלית מרצה לקולנוע במכללת ספיר וחברת ועדות תסריט בבית הספר סם שפיגל.

 

"להעיר את הדב"- בכורה טלוויזיונית ישראלית- עונת החורף,29.1,  שידורי קשת 12

                          בכורה קולנועית בינלאומית- פסטיבל הקולנוע ברלין

הסדרה הופקה על ידי יולי אוגוסט הפקות.

 

צור קשר   I  מבוגרינו   I  VOD   I  אודות ביה"ס   I  דף הבית
החממה הבינלאומית   I  מן התקשורת   I  סדנאות   I  מרצים
לרשימת התומכים המלאה
בניית אתרים