אודות ועד מנהל תומכים הנהלה סגל אודות המפיק סם שפיגל עמיתי כבוד ההיסטוריה - חזון וערכים שקיפות מניפסט
מסלול מלא מסלול תסריטאות מסלול הפקה יוזמת
גלריית הבוגרים קרן הבוגרים של סם שפיגל לינקים שימושיים
המסלול המלא מסלול תסריטאות יום פתוח מסלול הפקה יוזמת הרשמה ידיעון בית הספר מלגות ופרסים
למה סם שפיגל?
רשימת המרצים
פרסים ורטרוספקטיבות
החממה הבינלאומית
סדנאות אמן
אירועים ויוזמות
מערכת מידע לסטודנט מערכת מידע למרצה אתר האינפורמציה inside ארכיון ביה"ס ספריית ביה"ס
test test
EN
<< צפו ברשימת הידיעות המלאה
המחזור השמיני של חממת סם שפיגל לקולנוע בינלאומי נפתח השבוע במשכנות שאננים בירושלים
ההרשמה לשנה"ל 2019/2020 בעיצומה. יום פתוח ב-20.12 16:00
פרס הבמאי לאמרי דקל-קדוש בפסטיבל פואטייה היוקרתי
Hollywood Reporter בחר בבית הספר סם שפיגל כאחד מ-15 בתי הספר לקולנוע הטובים בעולם זו שנה שניה ברציפות
 

מבזקים וחדשות

בוגרי סם שפיגל כבשו את פסטיבל סיירבו

נוכחות בית הספר בפסטיבל סיירבו, שהסתיים ב19 לאוגוסט, הייתה עזה מבעבר. במסגרת התעשייתית המרכזית, Work in Progress, להשלמת מימון תוך צפייה בראף-קאט מתקדם, נבחרו שלושה פרויקטים מתוך שבעה, של חממת סם שפיגל לקולנוע בינלאומי וקרן הבוגרים לפיצ'ר ראשון של סם שפיגל.
שני סרטי החממה שנבחרו הם עץ התאנה בבימוי הבוגרת אלמורק דוידיאן ו-Never Let It Go של ראדו סטאנקו מרומניה.
כמו כן הוקרן לראשונה ראף-קאט מתקדם ל-"היום שאחרי לכתי", של הבוגרים נמרוד אלדר ואיתן מנצורי. הסרט זכה בפרס 50,000$ בפסטיבל בנוכחות מאות בכירי התעשייה האירופאית.


פסטיבל סרייבו חנך מסורת חדשה ויעניק מדי שנה תואר כבוד לבית ספר מצטיין לקולנוע מהעולם.
המוסד הראשון שזכה בתואר זה הוא בית הספר סם שפיגל לקולנוע וטלוויזיה, ירושלים.


פסטיבל הקולנוע סרייבו שציין השנה 23 לפעילותו, חנך מסורת שנתית חדשה בה יקיים מחווה לבית ספר לקולנוע מצטיין מהעולם. מחוות הבכורה הוקדשה לבית הספר סם שפיגל לקולנוע וטלוויזיה, ירושלים - שהיה הראשון שזכה בתואר זה.

במסגרת המחווה הוקרנו מטעם בי"ס סם שפיגל שלושה סרטים מצטיינים של שנת 2016 זאת בנוכחות מנהל ביה"ס רנן שור והבמאים תמר קיי ובעז פרנקל, ששימש גם כשופט בקטגוריית סרטי סטודנטים. הסרטים שהוצגו הם: "בית האילמת" של תמר קיי, שהיה מועמד לשורט-ליסט של פרסי האוסקר, "אנה" של אור סיני זוכה פסטיבל קאן לסרטי סטודנטים ו-"212" של בעז פרנקל, זוכה פרס פסטיבל חיפה.

מהנהלת פסטיבל סרייבו נמסר: "אנו גאים להשיק מסגרת חדשה בה נעמיד במרכז הבמה בית ספר לקולנוע מהעולם אשר מציג תוצאות יוצאות דופן בחינוך יוצרי דור העתיד של הקולנוע והן בשל השיטות הנהוגות בו ללימוד מקצועות הקולנוע. כך נעביר את המסר לקולנוענים ולקהל שלנו, שחינוך פורמלי חשוב מאוד לפיתוח האישי והיצירתי שלהם. בחרנו להשיק את המיזם בשנתו הראשונה עם בית הספר לקולנוע ולטלוויזיה סם שפיגל משום שהוא מהווה דוגמא ומופת והינו אחד מבתי הספר המובילים בעולם זאת תודות לשיטות הלימוד הנהוגות בו. בית הספר רושם דרך קבע הישגים יוצאים מן הכלל של הסטודנטים שלו בתחרויות בעולם וכעת שלושה מבוגריו יציגו אצלנו סרטים מעולים זוכי פרסים. מדובר בתוספת מלהיבה ל -13 הסרטים שלנו בתחרות".

פסטיבל סרייבו נוסד בעקבות המלחמה בבלקן ומהווה את הזירה המרכזית ליצירה הקולנועית והעסקית של האזור. הוא נחשב לאחד מחמשת הפסטיבלים המובילים באירופה ולאחד מ- 15 הפסטיבלים החשובים בעולם. הסרטים המתחרים בו נחלקים ל-4 קטגוריות מרכזיות : פיצ'ר באורך מלא, סרט דוקומנטרי, תחרות סרטים קצרים וסרטי סטודנטים. כמו כן, מעניק הפסטיבל מדי שנה פרס הוקרה והערכה על קידום תעשיית הקולנוע העולמית. בעבר זכו בתואר: אנג'לינה ג'ולי והבמאי מייק לי. השנה יקבל את הפרס השחקן הבריטי ג'ון קליז.

 

בעז פרנקל מספר:

"חוויית ההשתתפות בפסטיבל סרייבו היא חווייה יוצאת דופן. זהו פסטיבל גדול, נוצץ, מלא באנשים חשובים ומעניינים, אלא שלא ניתן להתחמק מחרכי הירי וסימני ההפגזות שעל הבניינים שמסביב, בהם מוקרנים הסרטים - שרידי המלחמה הקשה שהסתיימה רק לפני 20 שנה. כל סרט שמוקרן כאן, בלי יוצא מן הכלל, מקבל פרופורציה חדשה ויחידה במינה, שהופכת את הפסטיבל לחווייה שהיא לא רק מרגשת ומעוררת השראה, אלא גם מפיחה תקווה לגבי המקום שאליו אני חוזר."

 

 

 

 

 

צור קשר   I  מבוגרינו   I  VOD   I  אודות ביה"ס   I  דף הבית
החממה הבינלאומית   I  מן התקשורת   I  סדנאות   I  מרצים
לרשימת התומכים המלאה
בניית אתרים