אודות ועד מנהל תומכים הנהלה סגל אודות המפיק סם שפיגל עמיתי כבוד ההיסטוריה - חזון וערכים שקיפות מניפסט
מסלול מלא מסלול תסריטאות מסלול הפקה יוזמת
גלריית הבוגרים קרן הבוגרים של סם שפיגל לינקים שימושיים
המסלול המלא מסלול תסריטאות יום פתוח מסלול הפקה יוזמת הרשמה ידיעון בית הספר מלגות ופרסים
למה סם שפיגל?
רשימת המרצים
פרסים ורטרוספקטיבות
החממה הבינלאומית
סדנאות אמן
אירועים ויוזמות
מערכת מידע לסטודנט מערכת מידע למרצה אתר האינפורמציה inside ארכיון ביה"ס ספריית ביה"ס
test test
EN
<< צפו ברשימת הידיעות המלאה
המחזור השמיני של חממת סם שפיגל לקולנוע בינלאומי נפתח השבוע במשכנות שאננים בירושלים
ההרשמה לשנה"ל 2019/2020 בעיצומה. יום פתוח ב-20.12 16:00
פרס הבמאי לאמרי דקל-קדוש בפסטיבל פואטייה היוקרתי
Hollywood Reporter בחר בבית הספר סם שפיגל כאחד מ-15 בתי הספר לקולנוע הטובים בעולם זו שנה שניה ברציפות
 

מבזקים וחדשות

תכנית העמיתים של מרסי בלום לבוגרי סם שפיגל ולבוגרים מצטיינים מניו יורק יוצאת לדרך באפריל בחסות סוני קלאסיקס

ביה"ס סם שפיגל משיק בניו יורק תכנית לבוגריו ולבוגרי בתי ספר מצטיינים בניו יורק בשיתוף חברת סוני קלאסיקס. 

 

 באפריל 2017, במהלך פסטיבל טרייבקה, יחנוך ביה"ס סם שפיגל תכנית שותפות בניו יורק לבוגריו המצטיינים ולבוגרים מצטיינים של בתי ספר לקולנוע בניו יורק, עמיתי תוכנית מרסי בלום. מרסי בלום היא ממייסדי סוני קלאסיקס, חברת ההפצה הגדולה ביותר בארה"ב לקולנוע עצמאי. 

 

במסגרת התכנית ייפגשו מדי שנה בניו יורק  בחלל משרדי חברת ההפקות תדמור בניו יורק, השותפה במיזם,  4 עמיתי תכנית מרסי בלום ו-4 מבוגרי סם שפיגל, עם במאים, שחקנים, מפיקים, תסריטאים, סוכני מכירות ומפיצים מהשורה הראשונה בארה"ב, שיחלקו עמם כמנטורים מניסיונם העשיר ומקשריהם המקצועיים, ויסייעו להם בפיתוח רעיונות ותוכן איכותי, ומימושם. 

 

כמו כן, יוכלו בוגרי התכנית להגיש פרויקטים לחממת סם שפיגל לקולנוע בינלאומי, שהפכה מאז נוסדה לפני חמש שנים, לאחת הפלטפורמות היוקרתיות והמבוקשות בעולם בתחום פיתוח תסריטים וקידום סרטי עלילה באורך מלא. 

 

השותפות נתמכת ע"י חברת סרטי תדמור מניו יורק, קרן הקולנוע הישראלי ומחלקת התרבות בקונסוליה הישראלית בניו יורק.

 

ארבעת בוגרי סם שפיגל במחזור הראשון הם: איתן מנצורי (מפיק "הקונגרס", "היורד למעלה", "הפורצת" ועוד), בנג'מין דומנש (ארגנטינה, בוגר חממת סם שפיגל, שהפיק עד כה 6 סרטי עלילה), סתיו מרון (מפיקת סרט התעודה "הקרב האחרון של פפה"), אריאל ריכטר (מפיק הסרט התיעודי עטור הפרסים "בית האילמת").

 

"מאז הקמנו את תכנית מרסי בלום לפני תשע שנים, והחלטנו להעצים יוצרי קולנוע בניו יורק, אנו גאים בתוצאות היחסים המקצועיים והאישיים שהיא הגשימה".  אומר דילן ליינר סגן נשיא סוני קלאסיקס ומנהל שותף של תכנית מרסי בלום. "ביה"ס סם שפיגל פועל לפי עקרון העצמה זה לתלמידיו ובוגריו ותקוותנו כי השותפות החדשה - "ציר ירושלים - ניו יורק" - תחצה רעיונות, יבשות ותרבויות".

 

"זה כבוד גדול עבור בית הספר לקולנוע סם שפיגל לשתף פעולה עם תכנית העמיתים היוקרתית של מרסי בלום, ממייסדי סוני קלאסיקס", אומר רנן שור, מנהל ביה"ס. "מטרת התכנית היא לזרז קידום קולנוע עצמאי בינלאומי, בין היתר באמצעות פעילות חממת סם שפיגל. זוהי מדרגה נוספת לקידום בוגרינו ושיתופי פעולה בינלאומיים - חוצי אוקיינוסים המבוססים על רעיונות מקוריים, נועזים והומניסטיים."

 

חברת תדמור הניו יורקית מפתחת, מממנת ומפיקה סרטים באורך מלא עם דגש על יוצרים עצמאיים ויחודיים.  בשנה האחרונה תדמור פיתחה והפיקה את סרטו האמריקאי הראשון של יוסף סידר, ׳נורמן׳ בכיכובם של ריצ'רד גיר וסטיב בושמי, שיצא לאקרנים באביב דרך סוני קלאסיקס.  כמו כן החברה הפיקה את הסרט Swiss Army Man שזכה להצלחה בקייץ וכן את סרטו של אודי אלוני, ׳ג׳נקשן 48׳ עטור הפרסים. 

 

צור קשר   I  מבוגרינו   I  VOD   I  אודות ביה"ס   I  דף הבית
החממה הבינלאומית   I  מן התקשורת   I  סדנאות   I  מרצים
לרשימת התומכים המלאה
בניית אתרים